Dovolenka s knihou na ušiach

V minulosti som na dovolenku vždy terigal zopár kníh, alebo minimálne plnú čítačku, veď čo keby som mal tak veľa času a strašne sa nudil, poznáš to, nie?

Minulý rok som to riskol. Prvýkrát som zbalil len mp3 prehrávač s dvoma audioknihami. Sadol som pod slnečník – slnko moc nemusím – nasadil slnečné okuliare, sluchátka a začal čítať. Úprimne, keby sa ma niekto pred rokmi spýtal, či ma niečo udrží zopár dní na pláži, povedal by som, že ani náhodou. The Stand od Stephena Kinga to zmenil.

Pláž na Grand Canaria
Mojim veľkým problémom vždy bolo, že čítanie na slnku mi veľmi nešlo. Buď mi bolo príliš teplo, biele strany mi “ťahali” oči, alebo mi nevyhovovalo strnulé ležanie na tvrdej zemi či lehátku.

Necháp ma zle, nie že by som nikdy nečítal. No vždy to bolo s kopcom prestrojov a zmien polôh.

Minulý rok bol prelom. Hukot mora, zrelaxovaná poloha pololežmo, vánok a kľud. Nikdy, teraz naozaj nepreháňam, nikdy v živote som neprečítal vyše 1000 strán z knihy tak rýchlo a tak v pohode. Doslova som sa musel utrhnúť od deja na pravidelné výpady do chladnej vody Atlantiku, alebo občasnú prechádzku či jedlo. Dej nechcel pustiť ostruhy.

Každému vyhovuje niečo iné. Jeden formát rozhodne neuspokojí všetkých. Niekto rád listuje, iný dáva prednosť pohodlnej čítačke. Audioknihy sú len ďalšou formou. Sadne mnohým podobne ako mne, no iste neoslní veľa ďaľších. Tak je to fajn…

…no skús pozorovať “život na pláži” s klasickou knihou v ruke bez straty pointy! :o)

A teraz, hor sa na dovolenky!

[!v@n]

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Osobní rozvoj

5 překvapivých způsobů, jak nepřestat růst

Tohle není motivační článek o pěti krocích, díky kterým se stanete úspěšnými. Pokud jsem vás právě neztratila, věřím, že se spolu vydáme na cestu přemýšlení nad tím, jak žijeme a jak využíváme příležitosti, které přirozeně máme.

Pokračuj >
Audioknihy

Proč jsou detektivky a thrillery tak populárním žánrem

Nejsme vlastně divní, když svůj volný čas věnujeme příběhům plným vražd, krve, násilí a úzkostné atmosféře? Není to nezdravé? Nebo nám to dokonce v něčem pomáhá?
Rozhodla jsem se pustit do detektivní práce a prozkoumat tyto otázky.

Pokračuj >
Kreativita Osobní rozvoj

Kreativita: kde se bere a mohu být také kreativní?

Proč někdo chrlí jeden super nápad za druhým? Proč někdo píše fakt sexy texty? Možná jste si kvůli tomu i někdy posteskli, jaká je škoda, že také nejste takhle kreativní. Jak by vám více tvořivosti mohlo změnit osobní nebo pracovní život! Ale… co když má každý úplně stejný potenciál být kreativní?

Pokračuj >