Dovolenka s knihou na ušiach

V minulosti som na dovolenku vždy terigal zopár kníh, alebo minimálne plnú čítačku, veď čo keby som mal tak veľa času a strašne sa nudil, poznáš to, nie?

Minulý rok som to riskol. Prvýkrát som zbalil len mp3 prehrávač s dvoma audioknihami. Sadol som pod slnečník – slnko moc nemusím – nasadil slnečné okuliare, sluchátka a začal čítať. Úprimne, keby sa ma niekto pred rokmi spýtal, či ma niečo udrží zopár dní na pláži, povedal by som, že ani náhodou. The Stand od Stephena Kinga to zmenil.

Pláž na Grand Canaria
Mojim veľkým problémom vždy bolo, že čítanie na slnku mi veľmi nešlo. Buď mi bolo príliš teplo, biele strany mi “ťahali” oči, alebo mi nevyhovovalo strnulé ležanie na tvrdej zemi či lehátku.

Necháp ma zle, nie že by som nikdy nečítal. No vždy to bolo s kopcom prestrojov a zmien polôh.

Minulý rok bol prelom. Hukot mora, zrelaxovaná poloha pololežmo, vánok a kľud. Nikdy, teraz naozaj nepreháňam, nikdy v živote som neprečítal vyše 1000 strán z knihy tak rýchlo a tak v pohode. Doslova som sa musel utrhnúť od deja na pravidelné výpady do chladnej vody Atlantiku, alebo občasnú prechádzku či jedlo. Dej nechcel pustiť ostruhy.

Každému vyhovuje niečo iné. Jeden formát rozhodne neuspokojí všetkých. Niekto rád listuje, iný dáva prednosť pohodlnej čítačke. Audioknihy sú len ďalšou formou. Sadne mnohým podobne ako mne, no iste neoslní veľa ďaľších. Tak je to fajn…

…no skús pozorovať “život na pláži” s klasickou knihou v ruke bez straty pointy! :o)

A teraz, hor sa na dovolenky!

[!v@n]

Sdílej článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pocket

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Technologie

Jak neplatit PayPalu za služby, které jsou zdarma

Pokud už jste to zjistili na vlastní kůži a chcete se tomu vyhnout v budoucnosti, tento článek je pro vás. Pokud jste s PayPalem ještě nezačali a zvažujete, jestli je to dobrá volba, možná vám pomůžu s rozhodováním. Nic totiž není černobílé. Ani všude na internetu tak viditelné logo PayPalu.

Pokračuj >
Osobní rozvoj

6 tipů, jak z rozhovoru znovu udělat rozhovor

Proč bychom se měli bavit o rozhovoru? Každý si přece umí povídat. Naučili jsme se opakovat hlásky, skládat slabiky, první slova a věty, prošli jsme jednotlivými školními stupni, dospěli jsme, pracujeme… Jazyk a řeč jsou rozhodně jedním ze základních znaků, projevů, člověka jako myslící bytosti. Jenže „umět mluvit” a „povídat si” není to samé.

Pokračuj >
Životní styl

Zpomalte: 5 praktických tipů, jak na slow living

dyž se věci dějí rychle a plynule. Auta frčí, aplikace v telefonu nezdržují, pracovní schůzky mají spád, objednávka v restauraci dorazí dříve, než si svlékneme kabát a usadíme se ke stolu. Celý den se ženeme, abychom rychle stihli to a ono a abychom se ráno mohli opět vzbudit a pokračovat v nasazeném tempu.

Pokračuj >