Dovolenka s knihou na ušiach

V minulosti som na dovolenku vždy terigal zopár kníh, alebo minimálne plnú čítačku, veď čo keby som mal tak veľa času a strašne sa nudil, poznáš to, nie?

Minulý rok som to riskol. Prvýkrát som zbalil len mp3 prehrávač s dvoma audioknihami. Sadol som pod slnečník – slnko moc nemusím – nasadil slnečné okuliare, sluchátka a začal čítať. Úprimne, keby sa ma niekto pred rokmi spýtal, či ma niečo udrží zopár dní na pláži, povedal by som, že ani náhodou. The Stand od Stephena Kinga to zmenil.

Pláž na Grand Canaria
Mojim veľkým problémom vždy bolo, že čítanie na slnku mi veľmi nešlo. Buď mi bolo príliš teplo, biele strany mi „ťahali“ oči, alebo mi nevyhovovalo strnulé ležanie na tvrdej zemi či lehátku.

Necháp ma zle, nie že by som nikdy nečítal. No vždy to bolo s kopcom prestrojov a zmien polôh.

Minulý rok bol prelom. Hukot mora, zrelaxovaná poloha pololežmo, vánok a kľud. Nikdy, teraz naozaj nepreháňam, nikdy v živote som neprečítal vyše 1000 strán z knihy tak rýchlo a tak v pohode. Doslova som sa musel utrhnúť od deja na pravidelné výpady do chladnej vody Atlantiku, alebo občasnú prechádzku či jedlo. Dej nechcel pustiť ostruhy.

Každému vyhovuje niečo iné. Jeden formát rozhodne neuspokojí všetkých. Niekto rád listuje, iný dáva prednosť pohodlnej čítačke. Audioknihy sú len ďalšou formou. Sadne mnohým podobne ako mne, no iste neoslní veľa ďaľších. Tak je to fajn…

…no skús pozorovať „život na pláži“ s klasickou knihou v ruke bez straty pointy! :o)

A teraz, hor sa na dovolenky!

[!v@n]

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Umělá inteligence Technologie

Umělá inteligence: Už jste se s ní setkali?

Umělá inteligence, ChatGPT, AI. Pojmy, které na nás skáčou ze všech stran, moc jim nerozumíme, ale podle všeho je to něco skvělého a zároveň děsivého. Umělá inteligence ale je mezi námi už dlouho. Dokonce je běžnou součástí našich životů, i když to třeba nevnímáte. Právě na takové případy se zaměřím v tomto článku a ukážu vám, že nové technologie, jako umělá inteligence, jsou pro lidstvo i velkým přínosem. Abychom se do toho ale mohli pustit, je potřeba si trochu posvítit na nudná fakta.

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Co mě o stresu naučila armáda

Stres. Tohoto strašáka potkáte dneska kdekoliv. Bývá spouštěčem mnoha nemocí, příčinou toho, proč večer nemůžete usnout a tak nějak může za všechno špatné. Že to není pravda ? A kdo teda může za globální oteplování? Stres! Proč jste nevyhráli v loterii? Jo, správně, byli jste ve stresu a teď jste ještě víc! Ale teď vážně…

Pokračuj >
Peter Podlesny Predavanie ohna Životní styl

Peter Podlesný: Výzvou moderního muže je najít svou osobní vizi a následovat ji

Kniha Petra Podlesného Předávání ohně se stala audioknihou roku 2021 a tento triumf se zopakoval i v roce 2022. S autorem knihy, zakladatelem platformy Mužom.sk, mentorem a motivačním koučem jsme hovořili mimo jiné i o toxické maskulinitě nebo o tom, jak odpočívat a jak se chránit před vyhořením.

Pokračuj >