Uterákový deň

Po smrti uznávaného sci-fi autora Douglasa Adamsa v roku 2001, vznikol z recesie teraz už dobre známy Uterákový deň, ktorý pripadá každoročne na 25. mája. Neexistuje presné vysvetlenie prečo 25. mája, nakoľko autor zomrel dvatýždne skôr a kniha Stopařův průvodce galaxii taktiež nemá nič spoločné s daným dátumom, no ako vysvetluje originálna stránka towelday.org, nájsť nejaký dátum bolo jednoducho nutné a tak sa ujal návrh D.C.Williamsona organizovať ho 14 dní po výročí smrti autora.

V tento deň si fanúšikovia po celom svete prehodia viditeľne uterák cez ramená, obtočia okolo hlavy či iným spôsobom spravia neprehliadnuteľnýmtak, aby vzdali poctu Adamsovi. No a navyše, neznalí okoloidúci sa možno cez prejavenú zvedavosť dostali ku knihe pre nich tak podstatnej.

Prečo uterák?

“Uterák je asi najviac pozoruhodne užitočná vec, ktorú medzihviezdny stopár môže mať.”

Dobrá správa

Pre tých, čo o Adamsovi nikdy nepočuli, alebo sa rozhodli spoznať jehodielo práve dnes máme dobrú správu :

V rámci každoročného “uterákového dňa”, audiokniha Stopařův průvodce galaxii v 25% zľave iba DNES!

Stopařův průvodce galaxii

Kúp teraz

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Kreativita Osobní rozvoj

Kreativita: kde se bere a mohu být také kreativní?

Proč někdo chrlí jeden super nápad za druhým? Proč někdo píše fakt sexy texty? Možná jste si kvůli tomu i někdy posteskli, jaká je škoda, že také nejste takhle kreativní. Jak by vám více tvořivosti mohlo změnit osobní nebo pracovní život! Ale… co když má každý úplně stejný potenciál být kreativní?

Pokračuj >
co-jsem-se-o-sobe-naucila-z-testu-osobnosti-1 Osobní rozvoj

Co jsem se o sobě naučila z testu osobnosti

Test osobnosti by měl sloužit k sebepoznání, motivaci k osobnímu růstu a lepšímu pochopení našich vztahů. Jak s výsledky testu pracovat a v čem vám může být nápomocný, si přečtete v tomto článku.

Pokračuj >
Audioknihy

Jak čtení působí na emoce a v čem je to pro vás dobré

Už dlouho víme, že čtení má celou řadu benefitů. Dneska se chci podívat na to, jak zvládnou vymyšlené příběhy vyprovokovat naprosto reálnou emoční reakci − a v čem je to pro nás a vlastně pro celý svět dobré.

Pokračuj >