Uterákový deň

Po smrti uznávaného sci-fi autora Douglasa Adamsa v roku 2001, vznikol z recesie teraz už dobre známy Uterákový deň, ktorý pripadá každoročne na 25. mája. Neexistuje presné vysvetlenie prečo 25. mája, nakoľko autor zomrel dvatýždne skôr a kniha Stopařův průvodce galaxii taktiež nemá nič spoločné s daným dátumom, no ako vysvetluje originálna stránka towelday.org, nájsť nejaký dátum bolo jednoducho nutné a tak sa ujal návrh D.C.Williamsona organizovať ho 14 dní po výročí smrti autora.

V tento deň si fanúšikovia po celom svete prehodia viditeľne uterák cez ramená, obtočia okolo hlavy či iným spôsobom spravia neprehliadnuteľnýmtak, aby vzdali poctu Adamsovi. No a navyše, neznalí okoloidúci sa možno cez prejavenú zvedavosť dostali ku knihe pre nich tak podstatnej.

Prečo uterák?

„Uterák je asi najviac pozoruhodne užitočná vec, ktorú medzihviezdny stopár môže mať.“

Dobrá správa

Pre tých, čo o Adamsovi nikdy nepočuli, alebo sa rozhodli spoznať jehodielo práve dnes máme dobrú správu :

V rámci každoročného „uterákového dňa“, audiokniha Stopařův průvodce galaxii v 25% zľave iba DNES!

Stopařův průvodce galaxii

Kúp teraz

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Business

Čtyřdenní pracovní týden v praxi – úspěch, nebo selhání?

V létě loňského roku jsme na zkoušku spustili čtyřdenní pracovní týden. A teď je čas podívat se na výsledky. Co jsme se při tomto experimentu naučili, kde jsme narazili… a fungujeme v tomto režimu dále?

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Vnitřní motivace: víte PROČ a jak se donutit k učení, i když to někdy bolí?

Pokud se chcete naučit něco nového, občas to může bolet. Abyste to brzy nevzdali a dopracovali se do zdárného cíle, potřebujete tajnou zbraň – vnitřní motivaci. Co to vůbec je a jak se k ní při učení dopracovat?

Pokračuj >
Příspěvky od hostů

Dva autoři, dvě knihy: Proč je dobré dýchat nosem a koupat se v ledové vodě? 

Byl to ten nejhorší námět na knihu, ze kterého však James Nestor udělal světový bestseller, aktuálně přeložený do 36 jazyků. Řeč je o audioknize Dech, kde americký novinář učí lidi správně dýchat. V jeho stopách se vydal i Čech Libor Mattuš, který pomáhal uvádět Nestorův bestseller na český trh a sám učí české čtenáře dechová cvičení i ledové koupele, a to mimo jiné ve své knize Chladová terapie. Začátkem září se znovu spojili a jeden vyzpovídal druhého.

Pokračuj >