Novinky pre tvoje uši #9

Je koniec týždňa, začína víkend! Máš v pláne dlhé presuny vlakom, autobusom či autom? Dostal si “naordinované” dlhé prechádzky so psom či “krpcom” v kočíku? Alebo len máš chuť na pohodlný víkend bez naháňania sa po obchodných centrách? Tak presne pre tieto situácie sme tu MY! :o)

1. Jonas Jonasson – Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Po krátkom čase od uvedenia na trh, prichádza dnes aj do našej knižnice tento švédsky bestseller z pera Jonasa Jonassona!

Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí – a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti – v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět. Jonas Jonasson ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století.

2. Miloslav Švandrlík – Černí baroni

Černí baroni

K tomuto nie je čo dodať, iba ak snáď : br>”Súdruh vojín! Ci boha, čo tu robíte s hen tým honým? Tridsať osem stupňou. Já som mal na frontě aj dvadsať seděm stupňou a išel som na zteč. Urá-á-á! Automaty, gulomety, a tak sme tich bolševikou bili… Čo to táram, fašistou sme bili, a na nějakú horečku jebem ti boha sme někúkali.“

Satirický román Miloslava Švandrlíka v nezapomenutelném podání jeho hlavního filmového protagonisty, majora Terazkyho – Pavla Landovského. Major Terazky vede svůj šik pétépáků od průšvihu k průšvihu vstříc světlým zítřkům.

3. Mark Twain – Milionová bankovka

Milionová bankovka

Henry Adams, mladý Američan, kterého zahnala bouře na otevřené moře a jen stěží zachránil holý život na druhé straně oceánu, je v Londýně osloven dvěma bratry, milionáři. Po ujištění se, že je tento muž naprosto bez prostředků, mu nabídnou půjčku formou miliónové bankovky s podmínkou, že ji nerozměněnou přesně za měsíc vrátí. Podmínka je předmětem sázky mezi oběma bratry. Jeden tvrdí, že bez rozměnění nemůže přežít a druhý je přesvědčen, že k přežití stačí jen tu bankovku ukázat. Rozhlasová dramatizace z roku 2000 v režii Jiřího Horčičky.

4. Miloslav Švandrlík – Draculův švagr

Draculův švagr

Břitva, Guláš, Bláznivý Lorenc, Uškrcená laborantka, Tygrodlak, Imitátor, Milenka mrtvého a další příběhy z pera Miloslava Švandrlíka v podání Petra Nárožného.

5. Georges Simenon – Maigret a tělo bez hlavy

Maigret a tělo bez hlavy

V řece jsou nalezeny rozřezané části mužského těla, mrtvý jde ale těžko identifikovat, protože zatím nebyly nalezeny ruce, ani hlava. Maigret se domnívá, že jde o majitele kavárny, Calase, který má být údajně na služební cestě. Jeho manželka Aline se nijak netají tím, že má nejednoho milence, a že ke svému muži už dávno nic necítí. Posléze Maigret zjistí, že Calas svou ženu téměř denně bije, možné právě proto hledá Aline útěchu u jiných mužů. Aline i její milenec Antoine jsou zadrženi ve vyšetřovací vazbě. Oba tvrdí, že jsou nevinní. Jak si s tímto případem komisař poradí?

A posledná…

6. Georges Simenon – Maigret zuří

Maigret zuří

Další případ slavného komisaře, který své případy řeší klidně a s rozvahou.

    Obsah:

  1. Pohřešovaný poctivec
  2. Noční Paříž
  3. Služby advokáta

A nezabudnite, do konca týždňa máme pre Vás akciu “Kde starí končia, noví začínajú” s 25% zľavou na všetky tituly Sherlocka Holmesa od vydavateľstva Tympanum.

Dúfame, že potešia.

[audiolibrix]

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Audioknihy

Proč jsou detektivky a thrillery tak populárním žánrem

Nejsme vlastně divní, když svůj volný čas věnujeme příběhům plným vražd, krve, násilí a úzkostné atmosféře? Není to nezdravé? Nebo nám to dokonce v něčem pomáhá?
Rozhodla jsem se pustit do detektivní práce a prozkoumat tyto otázky.

Pokračuj >
Kreativita Osobní rozvoj

Kreativita: kde se bere a mohu být také kreativní?

Proč někdo chrlí jeden super nápad za druhým? Proč někdo píše fakt sexy texty? Možná jste si kvůli tomu i někdy posteskli, jaká je škoda, že také nejste takhle kreativní. Jak by vám více tvořivosti mohlo změnit osobní nebo pracovní život! Ale… co když má každý úplně stejný potenciál být kreativní?

Pokračuj >
co-jsem-se-o-sobe-naucila-z-testu-osobnosti-1 Osobní rozvoj

Co jsem se o sobě naučila z testu osobnosti

Test osobnosti by měl sloužit k sebepoznání, motivaci k osobnímu růstu a lepšímu pochopení našich vztahů. Jak s výsledky testu pracovat a v čem vám může být nápomocný, si přečtete v tomto článku.

Pokračuj >