Střípky ze Světa knihy 2016

Víkend už je za námi a s ním skončil i mezinárodní knižní veletrh v Praze. Lidí na něj dorazilo nespočet a mezi nimi i my, Audino a zájemci o audioknihy. Dnes Vám podáme takovou menší zprávu, pokud jste se zúčastnit nemohli nebo nestihli. I pokud jste se účastnili – a pak nám můžete do komentářů popsat váš zážitek 🙂

 

IMG-20160512-WA0003

Náš stánek na veletrhu v levém křídle Paláce. Lidé využívali počítače hlavně k vyplňování dotazníků, někteří nahlédli do katalogu, někteří se zajímali i o aplikace , audioknihy si přímo na místě nikdo nepřehrával, chápali jejich výhody i tak.

 

Audino_na_kaficku

S Audinem jsme často chodili na veletržní kávičku a ty hektolitry naší spotřeby raději nebudeme sumarizovat 😀 Když jste někde od rána do večera, padne hodně kávy. Součástí reportu by měl být i fakt, že první tři dny bylo v levém křídle Výstaviště tak trochu vedro (tím myslíme lidově “na chcípnutí”) a modlili jsme se za déšť a ošklivé počasí. Jehož jsme se poslední den dočkali a záhy si vzpomněli na zlaté pravidlo (dej si pozor, na to, co si přeješ, protože se ti to může splnit), jelikož byla v naší části pavilonu velká zima. Klesla spotřeba jablek, zvýšila se spotřeba kávy. Přímá úměra jasná.

 

IMG-20160517-WA0071

Když už jsem začala o těch jablcích. V průběhu celého veletrhu jsme rozdali něco málo přes 30 kg applů! A protože jsme je chodili umývat, aby byla jablíčka připravena k okamžité konzumaci, mezi “sekuriťáky” už jsme byli známí jako “ti s jabkama a tričkama”. Pár se mě i ptalo, co s těmi jablky pořád dělám, ale byli celkem spokojeni, když také nějaká dostali. Pro jablíčka se u stánku zastavila spousta lidí a troufáme si tvrdit, že ve dnech vedra uvnitř budovy jsme i zachránili pár lidi před kolapsem z nedostatku hydratace! (Dobře, je to trochu přehnané, ale v mé hlavě to zní skvěle.)

 

IMG-20160517-WA0010

Během veletrhu jsme si zaskočili i na pár křestů a autogramiád. Byli jsme i na pár přednáškách (autorka článku byla například nejvíce nadšená z přednášky o fantasy a sci-fi tématice s J. P. Walkerem a T. Bandžuchem, kde nám bohužel proti světlu nevyšly vůbec dobré fotky. Navíc nadšení způsobilo výpadek paměti a moc fotek ani uděláno nebylo). Tahle první fotka je s podepisujícím se Jiřím Dvořákem.

 

IMG-20160517-WA0012

Z křestu nového dílu Karla IV. od Josefa Bernarda Prokopa – Císař a císařovna.

 

IMG-20160517-WA0015

Z křestu audio verze Porodní báby, kam kromě Pavly Beretové dorazila i sama finská autorka – Katja Kettu.

 

IMG-20160517-WA0077

Z ranních hrátek s Paxem, kde dětičky soutěžily jako o život – běhaly, hledaly, hrály si slovy. I já si to vyzkoušela a vzdala se po pár slovech. V té chvíli ještě nebyl krevní oběh zaplaven kofeinem…

 

IMG-20160517-WA0074

Na veletrhu jsme rozdávali antistresové omalovánky pro dospělé a pro děti takové pěkné s Audinem, které zahrnovaly i hry s bludištěm. Našli jsme je pak při procházce po veletrhu v jednom dětském koutku.

 

Nakonec se i Audino vydal na prohlídku veletrhu. Lépe řečeno, rozhodl se obejít vystavovatele audioknih a prohlédnout jejich cédéčka.

IMG-20160517-WA0063

Jako první zavítal na stánek Audiostory. Dětské pohádky se mu zalíbily, ale jeho absolutní favorit je vidět na další fotce.

 

IMG-20160517-WA0065

Stejně jako jeho stvořitelka prostě nedá dopustit na Vondrušku. Očividně platí genetika i v přenosu materiálu z člověka na plyšáka… 🙂

 

IMG-20160517-WA0068

Pokusil se sám vyšplhat na výstavku nakladatelství Paulínky, aby si prohlédl Popoupo, tedy tu opěvovanou českou Narnii. Nakonec se vyšplhal a na poličce se mu líbilo. Ale byl čas jít dál.

 

IMG-20160517-WA0053

Musel se samozřejmě zastavit taky na stánku nakladatelství Kristián – Hercula Poirota poslouchá moc rád.

 

IMG-20160517-WA0042

Podíval se i na výstavku k nakladatelství OneHotBook. Ale tam ho zaujalo něco jiného.

 

IMG-20160517-WA0045

Pěkné a pohodlné křesílko! Vůbec se mu nechtělo odejít, museli jsme ho odtud prakticky táhnout!

 

IMG-20160517-WA0058

Naštěstí i na další zastávce se mu zalíbilo. Dostal totiž sušenky a ještě se seznámil se sympatickou mladou dámou. Popovídali si o audioknihách a svět byl zase krásnější.

 

IMG-20160517-WA0060

Jojo, na stánku Radiotéky se chtěl zastavit na dlouho. Ty sušenky, ty má Audino moc rád.

 

IMG-20160517-WA0086

Ale stejně má rád i sci-fi a fantasy, takže na další stánek ho nebylo třeba přemlouvat. A zatímco my jsme s kolegyní obdivovaly bublifuky, Audino šel přímo za Asfaltem. No, má vytříbený vkus! 🙂

 

IMG-20160517-WA0095

No a na závěr se Audino seznámil se svým kuchařským idolem, Romanem Vaňkem. A shledal, že je naživo snad ještě větší sympaťák než v televizi. Že má navíc rád audioknihy, to už nás nikoho nepřekvapilo, aby taky neměl! Vždyť díky audioknihám můžete číst třeba při vaření 🙂

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Osobní rozvoj

5 překvapivých způsobů, jak nepřestat růst

Tohle není motivační článek o pěti krocích, díky kterým se stanete úspěšnými. Pokud jsem vás právě neztratila, věřím, že se spolu vydáme na cestu přemýšlení nad tím, jak žijeme a jak využíváme příležitosti, které přirozeně máme.

Pokračuj >
Audioknihy

Proč jsou detektivky a thrillery tak populárním žánrem

Nejsme vlastně divní, když svůj volný čas věnujeme příběhům plným vražd, krve, násilí a úzkostné atmosféře? Není to nezdravé? Nebo nám to dokonce v něčem pomáhá?
Rozhodla jsem se pustit do detektivní práce a prozkoumat tyto otázky.

Pokračuj >
Kreativita Osobní rozvoj

Kreativita: kde se bere a mohu být také kreativní?

Proč někdo chrlí jeden super nápad za druhým? Proč někdo píše fakt sexy texty? Možná jste si kvůli tomu i někdy posteskli, jaká je škoda, že také nejste takhle kreativní. Jak by vám více tvořivosti mohlo změnit osobní nebo pracovní život! Ale… co když má každý úplně stejný potenciál být kreativní?

Pokračuj >