Střípky ze Světa knihy 2016

Víkend už je za námi a s ním skončil i mezinárodní knižní veletrh v Praze. Lidí na něj dorazilo nespočet a mezi nimi i my, Audino a zájemci o audioknihy. Dnes Vám podáme takovou menší zprávu, pokud jste se zúčastnit nemohli nebo nestihli. I pokud jste se účastnili – a pak nám můžete do komentářů popsat váš zážitek 🙂

 

IMG-20160512-WA0003

Náš stánek na veletrhu v levém křídle Paláce. Lidé využívali počítače hlavně k vyplňování dotazníků, někteří nahlédli do katalogu, někteří se zajímali i o aplikace , audioknihy si přímo na místě nikdo nepřehrával, chápali jejich výhody i tak.

 

Audino_na_kaficku

S Audinem jsme často chodili na veletržní kávičku a ty hektolitry naší spotřeby raději nebudeme sumarizovat 😀 Když jste někde od rána do večera, padne hodně kávy. Součástí reportu by měl být i fakt, že první tři dny bylo v levém křídle Výstaviště tak trochu vedro (tím myslíme lidově “na chcípnutí”) a modlili jsme se za déšť a ošklivé počasí. Jehož jsme se poslední den dočkali a záhy si vzpomněli na zlaté pravidlo (dej si pozor, na to, co si přeješ, protože se ti to může splnit), jelikož byla v naší části pavilonu velká zima. Klesla spotřeba jablek, zvýšila se spotřeba kávy. Přímá úměra jasná.

 

IMG-20160517-WA0071

Když už jsem začala o těch jablcích. V průběhu celého veletrhu jsme rozdali něco málo přes 30 kg applů! A protože jsme je chodili umývat, aby byla jablíčka připravena k okamžité konzumaci, mezi “sekuriťáky” už jsme byli známí jako “ti s jabkama a tričkama”. Pár se mě i ptalo, co s těmi jablky pořád dělám, ale byli celkem spokojeni, když také nějaká dostali. Pro jablíčka se u stánku zastavila spousta lidí a troufáme si tvrdit, že ve dnech vedra uvnitř budovy jsme i zachránili pár lidi před kolapsem z nedostatku hydratace! (Dobře, je to trochu přehnané, ale v mé hlavě to zní skvěle.)

 

IMG-20160517-WA0010

Během veletrhu jsme si zaskočili i na pár křestů a autogramiád. Byli jsme i na pár přednáškách (autorka článku byla například nejvíce nadšená z přednášky o fantasy a sci-fi tématice s J. P. Walkerem a T. Bandžuchem, kde nám bohužel proti světlu nevyšly vůbec dobré fotky. Navíc nadšení způsobilo výpadek paměti a moc fotek ani uděláno nebylo). Tahle první fotka je s podepisujícím se Jiřím Dvořákem.

 

IMG-20160517-WA0012

Z křestu nového dílu Karla IV. od Josefa Bernarda Prokopa – Císař a císařovna.

 

IMG-20160517-WA0015

Z křestu audio verze Porodní báby, kam kromě Pavly Beretové dorazila i sama finská autorka – Katja Kettu.

 

IMG-20160517-WA0077

Z ranních hrátek s Paxem, kde dětičky soutěžily jako o život – běhaly, hledaly, hrály si slovy. I já si to vyzkoušela a vzdala se po pár slovech. V té chvíli ještě nebyl krevní oběh zaplaven kofeinem…

 

IMG-20160517-WA0074

Na veletrhu jsme rozdávali antistresové omalovánky pro dospělé a pro děti takové pěkné s Audinem, které zahrnovaly i hry s bludištěm. Našli jsme je pak při procházce po veletrhu v jednom dětském koutku.

 

Nakonec se i Audino vydal na prohlídku veletrhu. Lépe řečeno, rozhodl se obejít vystavovatele audioknih a prohlédnout jejich cédéčka.

IMG-20160517-WA0063

Jako první zavítal na stánek Audiostory. Dětské pohádky se mu zalíbily, ale jeho absolutní favorit je vidět na další fotce.

 

IMG-20160517-WA0065

Stejně jako jeho stvořitelka prostě nedá dopustit na Vondrušku. Očividně platí genetika i v přenosu materiálu z člověka na plyšáka… 🙂

 

IMG-20160517-WA0068

Pokusil se sám vyšplhat na výstavku nakladatelství Paulínky, aby si prohlédl Popoupo, tedy tu opěvovanou českou Narnii. Nakonec se vyšplhal a na poličce se mu líbilo. Ale byl čas jít dál.

 

IMG-20160517-WA0053

Musel se samozřejmě zastavit taky na stánku nakladatelství Kristián – Hercula Poirota poslouchá moc rád.

 

IMG-20160517-WA0042

Podíval se i na výstavku k nakladatelství OneHotBook. Ale tam ho zaujalo něco jiného.

 

IMG-20160517-WA0045

Pěkné a pohodlné křesílko! Vůbec se mu nechtělo odejít, museli jsme ho odtud prakticky táhnout!

 

IMG-20160517-WA0058

Naštěstí i na další zastávce se mu zalíbilo. Dostal totiž sušenky a ještě se seznámil se sympatickou mladou dámou. Popovídali si o audioknihách a svět byl zase krásnější.

 

IMG-20160517-WA0060

Jojo, na stánku Radiotéky se chtěl zastavit na dlouho. Ty sušenky, ty má Audino moc rád.

 

IMG-20160517-WA0086

Ale stejně má rád i sci-fi a fantasy, takže na další stánek ho nebylo třeba přemlouvat. A zatímco my jsme s kolegyní obdivovaly bublifuky, Audino šel přímo za Asfaltem. No, má vytříbený vkus! 🙂

 

IMG-20160517-WA0095

No a na závěr se Audino seznámil se svým kuchařským idolem, Romanem Vaňkem. A shledal, že je naživo snad ještě větší sympaťák než v televizi. Že má navíc rád audioknihy, to už nás nikoho nepřekvapilo, aby taky neměl! Vždyť díky audioknihám můžete číst třeba při vaření 🙂

Sdílej článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pocket

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Technologie

Jak neplatit PayPalu za služby, které jsou zdarma

Pokud už jste to zjistili na vlastní kůži a chcete se tomu vyhnout v budoucnosti, tento článek je pro vás. Pokud jste s PayPalem ještě nezačali a zvažujete, jestli je to dobrá volba, možná vám pomůžu s rozhodováním. Nic totiž není černobílé. Ani všude na internetu tak viditelné logo PayPalu.

Pokračuj >
Osobní rozvoj

6 tipů, jak z rozhovoru znovu udělat rozhovor

Proč bychom se měli bavit o rozhovoru? Každý si přece umí povídat. Naučili jsme se opakovat hlásky, skládat slabiky, první slova a věty, prošli jsme jednotlivými školními stupni, dospěli jsme, pracujeme… Jazyk a řeč jsou rozhodně jedním ze základních znaků, projevů, člověka jako myslící bytosti. Jenže „umět mluvit” a „povídat si” není to samé.

Pokračuj >
Životní styl

Zpomalte: 5 praktických tipů, jak na slow living

dyž se věci dějí rychle a plynule. Auta frčí, aplikace v telefonu nezdržují, pracovní schůzky mají spád, objednávka v restauraci dorazí dříve, než si svlékneme kabát a usadíme se ke stolu. Celý den se ženeme, abychom rychle stihli to a ono a abychom se ráno mohli opět vzbudit a pokračovat v nasazeném tempu.

Pokračuj >