Audioknihy, které se letos chystají na stříbrné plátno

Jako každý rok se i letos můžete těšit na spoustu knižních filmových adaptací, mezi nimi i pár, které už mají svou audioknižní podobu. A na ty se dnes podívám, v takovém obvyklém každoročním segmentu „poslechněte si je ještě před filmem“, protože všichni víme, že (audio)kniha je vždycky lepší než film!

Pokud jste je už slyšeli, tak tady jsou čtyři snímky, na které se letos můžete těšit 🙂 A bonusová informace o jednom chystaném seriálu.

Padesát odstínů temnoty

Datum premiéry: 9.2. 2017

V tomhle případě vám asi všudypřítomná reklama ani nemohla utéct – tento čtvrtek míří do kin druhý díl série Padesát odstínů, tentokrát by měl být temnější. K tomuto logickému závěru jsem se dopracovala na základě komplexní analýzy názvu druhého dílu (analýzou se zde nebudeme zabývat, budete zkrátka muset věřit mým úžasným dedukčním schopnostem), kterou vidíte v samotném nadpisu.

Filmová verze dvojky přichází dva roky po premiéře první části a zajímavostí je, že poslední dva díly trilogie se natáčely najednou. My teď máme šanci vidět ten druhý, ale filmoví tvůrci už mají k dispozici alespoň hrubý sestřih toho třetího filmu. Herci se párkrát bavili o tom, že bývaly dny, kdy natáčeli různé scény s obou filmů v jeden den, což byla občas výzva z hlediska budování charakterů postav. Uvidíme, jak se to promítne ve filmech.

První film – Fifty Shades of Grey – byl natočen s rozpočtem 40 milionů dolarů a tehdy se ještě nevědělo, jak velkou má šanci na úspěch. Inu, film tvůrcům celosvětově vydělal  571 milionů dolarů a bylo rozhodnuto o tom, že je nasnadě natočit zbývající dva díly. A myslím, že úspěch je čeká i tentokrát. U natáčení knih s celosvětovou fanouškovskou základnou je to většinou téměř zaručené.

Do svých rolí se vrátili všichni herci, režiséra ale vyměnili – a dle mého dost zajímavým způsobem. Tenhle film totiž točil James Foley, který má na kontě známé televizní seriály House of Cards (Domek z karet) nebo Hannibal. Příběh samotný nabírá na obrátkách, ale i díky Foleymu se můžete opravdu těšit na trošku temnější film.

Pokud jste si ještě neposlechli audioknihu, měli byste to rychle napravit. Proč? Dvě slova. Tereza Bebarová.

Teď už nechám mluvit samotný trailer na film, ten vás totiž dokáže nalákat nejvíce 🙂

 

The Shack (Chatrč)

Premiéra: 7. 3. 2017 (US)

Diametrálně odlišný je další snímek, který se chystá do kin v březnu. Alespoň těch amerických – česká premiéra (a potažmo ani slovenská) zatím nebyla stanovena a je možné, že film bude jen na DVD. Nese stejnojmenný název jako jeho předloha, tedy Chatrč.

Jedním ze sloganů filmu je „Nikdy nejste tak sami, jak si myslíte“ a stejně jako audiokniha se bude na pozadí vyšetřování záhadné vraždy soustředit hlavně na zármutek, vypořádání se se ztrátou a vše se točí i kolem smyslu života samého. O ději zase nebudu víc prozrazovat, trailer prozradí své – a pokud jste ještě neposlouchali audioknihu, je čas to napravit. Představuje totiž jeden z těch vzácných kousků, které přesahují žánr a nabízí vám přátelským způsobem vhled do věcí a problémů, s nimiž se třeba sami nedokážete vypořádat.

Navíc audio namluvil Igor Bareš, takže zážitek z poslechu máte zaručený.

V roli truchlícího otce se ve filmové verzi příběhu objeví Sam Worthington (budete ho znát především z filmu Avatar) a (možná kontroverzní) role tvůrkyně všeho živého se zhostila Octavia Spencer (hrála v sérii Divergence a letos se objeví ve filmu Skrytá čísla, který je shodou okolností také filmovou verzí knižní předlohy).

Režie se ujal vcelku neznámý režisér, Stuart Hazeldine. Teď už je ale čas na trailer, který vám řekne mnohem víc – hlavně to, že to vypadá na velice zajímavou adaptaci:

 

Blade Runner 2049

Premiéra: 5. 10. 2017

Blade Runner už má svou populární filmovou verzi s Harrisonem Fordem z roku 1982. Letos se do kin chystá pokračování, které je sice založené na jiné předloze, ale i tak jsem ho sem propašovala, protože on se ani ten první díl úplně pevně nedržel audioknižního Blade Runnera.

Tentokrát je to tedy trochu jinak, po poslechu Blade Runnera s Martinem Myšičkou si můžete pustit ten starší film a potom se v říjnu těšit na novinku, která vás dějově posune o 30 let dopředu.

Tady je oficiální popisek:
Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K  dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi, bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný.
Hlavního hrdinu K si zahraje Ryan Gosling. Snímek režíruje Denis Villeneuve – a když už jsme u populárních sci-fi kousků, na rok 2019 se v Denisově režii chystá nová produkce kultovní Duny Franka Herberta.

Zbytek už zase nechám lákavému teaseru…

 

 

Sněhulák

Premiéra: 12.10.2017

Do kin míří i nové filmové zpracování dílu ze série s Harry Holem, Sněhulák. Jde o britskou produkci a film měl původně točit Martin Scorsese, ale nakonec zůstal u role producenta. Režie se ujal švéd Tomas Alfredson.

Do role excentrického detektiva byl obsazen Michael Fassbender (ten už si zahrál řadu postav, mezi nimi najdete i Steva Jobse, Magneta z X-menů a Calluma Lynche z filmového zpracování hry Assassin´s Creed). Většinou mívají herci mezi filmy pauzy a šanci se připravit na odlišnou roli a tak nějak se dostat do rozpoložení nové postavy. Michael Fassbender začínal natáčet Sněhuláka hned 2 dny poté, co dotočil Assassin´s Creed. Usvědčený vrah, který se vrátí dělat nájemného vraha do dob církevní inkvizice a kontroverzní detektiv s problémy s alkoholem. Musel to být zajímavý přechod 🙂

K tomuhle filmu zatím nemáme teaser ani trailer, ale určitě se už brzy objeví. Zatím je to celé o vaší představivosti.

Sněhulák je v sérii v pořadí sedmým dílem a točí se okolo vraha, který za sebou nechává záhadný podpis ve formě sněhuláka.

 

Cormoran Strike

A zpráva nakonec – televizní stanice BBC chystá seriál na motivy série Roberta Galbraitha, Cormoran Strike. Americká vysílací práva už má koupena stanice HBO.

Do role Cormorana byl obsazen Tom Burke, který zazářil v loňské povedené a velice populární adaptaci románu Vojna a Mír. Seriál by měl mít premiéru někdy v průběhu letošního roku, datum ale zatím není určeno a detailů je málo.

 

 

 

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Audioknihy

Audioknižní experiment: vybrali jsme nejlepší audioknihy z oblíbených žánrů

Audioknižní experti z Audiolibrixu dostali za úkol vybrat ze svého oblíbeného žánru jednu jedinou audioknihu, kterou by doporučili odvážnému jednci ochotnému probádat zatím neznámý žánr. ...
Pokračuj >
Velký audioknižní průzkum 2023 a soutěž o 22 audioknih Audioknihy

Velký audioknižní průzkum 2023

Informace o akci Velký audioknižní průzkum 2023 a soutěž o 22 audioknih, která probíhá od října do konce roku 2023.
Pokračuj >
Umělá inteligence Technologie

Umělá inteligence: Už jste se s ní setkali?

Umělá inteligence, ChatGPT, AI. Pojmy, které na nás skáčou ze všech stran, moc jim nerozumíme, ale podle všeho je to něco skvělého a zároveň děsivého. ...
Pokračuj >