Poslechněte si ještě před filmem
PicMonkey Collage
Letos se do kin opět chystá spousta zfilmovaných knih a pár z  nich má i svou audio podobu. V tomhle článku se podíváme na tři chystané filmy, které byly původně (audio)knihami a radili bychom vám si je poslechnout. Hezky ještě před filmem, ať máte s čím srovnávat 🙂 

Kniha džunglí

A hned ten první film už je tak blízko – vlastně už je týden v kinech 🙂 Studio Disney letos přináší další filmové zpracování nejznámější knihy Rudyarda KiplingaKnihy džunglí. Od první filmové (kreslené) adaptace uběhla pěkná řádka let – měla premiéru v roce 1967. Nová adaptace se dějově drží původního Kiplingova příběhu, jen ho zkrátka novým způsobem zprostředkovává i nové generaci. U nadčasových klasik není třeba tolik šperkovat nebo měnit předlohu, i tak v něm určitě novinky najdete. Hlavní roli Mauglího si zahrál Neel Sethi, tenhle je film je jeho první rolí. Na casting se dostal díky tomu, že ho tam dohnala jeho učitelka tance. Tohle a mnohem víc prozrazuje v rozhovoru u Jimmho Kimmela. Kde mimo jiné mluví o práci s režisérem, jestli znal Billa Murrayho a že pokud chcete být slavným hercem, musíte se prostě naučit správně podepsat. Pokud nemáte problém s angličtinou, podívejte se:
V dalších rolích se objeví spousta hollywoodských hvězd, které ale musíte poznávat akorát tak podle hlasu – mezi nimi jsou (na obrázku zleva) Ben Kingsley, Scarlett Johansson, Bill Murray a Idris Elba.kniha_dzungli_cast Režie nové Knihy džunglí se ujal Jon Favreu, kterého můžete znát i jako herce ze spousty filmů (Wimbledon, Čtvery Vánoce, Rozchod, Iron Man, Kámoš k pohledání, Vlk z Wall Street…) a režíroval i zmíněného Iron Mana. V roce 2018 se plánuje další díl Knihy džunglí. Jednou ze zajímavostí téhle adaptace je fakt, že v předloze i původní animované verzi je Krajta Ká mužskou postavou, ale v této verzi ji dabuje Scarlett Johansson. Protože už je film v kinech, existuje i český trailer, ten by vás mohl nalákat:
  Audiokniha Kniha džunglí je dramatizací tohohle slavného příběhu chlapce, kterého v džungli vychovala smečka vlků. V dramatizace z produkce Supraphonu vystupují geniální herci, ansámbl je plný zvučných jmen, jako jsou Dana Medřická, Vladimír Čech, Václav Postránecký nebo Josef Kemr.   divka_ve_vlaku

Dívka ve vlaku

Paula Hawkins strhla se svou debutovou Dívkou ve vlaku, že z ní byl po krátké chvíli fenomén roku 2014, byla jednou z nejrychleji prodávaných knih vůbec. Do naší republiky se dostala loni, v audioknižní podobě dokonce o 14 dní dříve než tištěná kniha. Tam ale zajímavosti nekončí, pojďme se podívat na film. Společnost Dreamworks zakoupila práva na filmovou verzi Dívky ve vlaku v roce 2014 ještě před jejím oficiálním vydáním a po vydání se i díky skvěle provedené kampani potvrdilo, že to byla trefa do černého. Film režiruje Tate Taylor – loni pod jeho taktovkou vznikl příběh Jamese Browna a na svém kontě má už další výbornou adaptaci knižní předlohy – The Help (u nás vyšel jako Černobílý svět). Natáčet se začalo v listopadu loňského roku a premiéra filmu je stanovená na 7. října letošního roku. divka_ve_vlaku_1divka_ve_vlaku_2 Co se týče hereckého obsazení, hlavní trojice žen jde takto: Emily Blunt hraje Rachel Watson, Rebecca Fergusson se zhostila role Anny a pohřešovanou Megan Hipwell ztvárňuje Haley Bennett. Ostatní postavy jdou podle obrázku následovně:

Dr. Kamal Abdic (psycholog) – Édgar Ramírez

Annin manžel Tom – Justin Theroux

Meganin manžel Scott – Luke Evas

Strážnice Riley – Allison Janey

Tomova kolegyně Monica – Lisa Kudrow

Rachelina spolubydlící Cathy – Laura Prepon

Před pár dny spatřil světlo světa první teaser trailer. Pokud jste si audioknihu ještě neposlechli, poradila bych vám si ho raději nepouštět a podívejte se na něj až po dokončení poslechu. Pokud máte bystrou mysl, tenhle trailer vám prozradí relativně hodně věcí, které byste z jinak z poslechu ze začátku nevěděli. Každopádně je velice povedený, pokud jste si už audioknihu poslechli, posuďte sami!
  Českou verzi audioknihy Dívka ve vlaku namluvily Petra Špalková (Rachel), Tereza Bebarová (Megan) a Lucie Pernetová (Anna). Byla jednou z nejprodávanějších audioknih i u nás a pořád se těší velké popularitě. Příběh vypráví o Rachel, která z vlaku uvidí něco, co neměla. A potom bojuje sama se sebou, jestli to někomu nahlásit, nebo co by měla dělat. Více z příběhu neprozradím, je lepší, když do téhle audioknihy jdete, aniž byste věděli, co čekat. Na poslech máte ještě chvilku, jak jsem psala, premiéra filmové Dívky ve vlaku se zatím chystá na 7. října.  

Inferno

inferno_still Další kniha populárního Dana Browna se samozřejmě také musela dočkat své filmované podoby – ta už je teď v postprodukci a plánovanou premiéru má stanovenou na 28. října letošního roku. Může se stát, že ta se posune – i vzhledem k tomu, že zatím máme z filmu jen pár obrázků a informací. Oficiální teaser zatím venku není, ale je na něj ještě času dost. Režii tohohle snímku má na starosti starý známý Ron Howard (natočil Šifru mistra Leonarda i Andělé a démoni) a v roli Roberta Langdona se…překvapení!…objeví miláček Ameriky, Tom Hanks. Po jeho boku tentokrát uvidíme britku – Felicity Jones (Teorie všeho) – ta se zhostí role doktorky Sienny Brooks. Film se mimo jiné natáčel v Benátkách, Florencii i Budapešti. Jednou ze zajímavostí je i fakt, že původně bylo v plánu točit třetí díl série – Ztracený symbol. Ale po vydání Inferna se studio rozhodlo Ztracený symbol odložit a natočit Inferno (i kvůli podobnosti tematiky ztraceného symbolu s filmem Lovci pokladů). Navíc měl mít film premiéru loni v listopadu (nebo alespoň tak se původně studio v červenci 2014 rozhodlo), ale protože v tu chvíli měl premiéru malinký nezávislý filmeček – Star Wars: Síla se probouzí – studio se rozhodlo premiéru posunout, a to skoro o rok.   Audiokniha Inferno – Peklo je už čtvrtým dílem Brownovy série se symbologem Robertem Langdonem. A překvapivě předčila svou prodejností předchozí díly. Ze všech dílů je totiž tím nejnapínavějším. A navíc začíná amnézií. Robert Langdon tentokrát řeší šifry za pomoc Dantova pekla a sám neví, kam ho stopy dovedou. Za poslech rozhodně stojí.

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Audioknihy

Audioknižní experiment: vybrali jsme nejlepší audioknihy z oblíbených žánrů

Audioknižní experti z Audiolibrixu dostali za úkol vybrat ze svého oblíbeného žánru jednu jedinou audioknihu, kterou by doporučili odvážnému jednci ochotnému probádat zatím neznámý žánr. ...
Pokračuj >
Velký audioknižní průzkum 2023 a soutěž o 22 audioknih Audioknihy

Velký audioknižní průzkum 2023

Informace o akci Velký audioknižní průzkum 2023 a soutěž o 22 audioknih, která probíhá od října do konce roku 2023.
Pokračuj >
Umělá inteligence Technologie

Umělá inteligence: Už jste se s ní setkali?

Umělá inteligence, ChatGPT, AI. Pojmy, které na nás skáčou ze všech stran, moc jim nerozumíme, ale podle všeho je to něco skvělého a zároveň děsivého. ...
Pokračuj >