Zložte zbrane, prichádzajú v miery…

Rozhodli sme postupne Vám predstaviť ľudí, ktorí sa skrývajú na druhej strane audioknižného frontu. Niektorí v kanceláriách, iný zasa vo vesmíre.

Začíname našimi najčerstvejšími a už veľmi obľúbenými, fantasy, cyberpunkom a sci-fi presiaknutými kamarátmi z Prahy.

Vydavateľstvo Walker & Volf. Zložte zbrane, prichádzajú v miery…

 

Prečo ste sa rozhodli vydávať audioknihy? Čo Ťa k tomu priviedlo?

Rozhodli jsme se během jediného roku stát miliardáři. Což se daří!

Kdo se pohybuje na audiotrhu, ví, že i poctivý 3 kusy za měsíc představují první stupínky k tolika penězům, v nichž si třeba tak krásně plaval strýček Skrblík (v té době ještě bez sluchátek).

A jinak bychom ještě mohli uvést třeba nadšení do nového literárního audiomédia, lásku ke sci-fi a fantasy či vnitřní puzení prezentovat naše české a slovenské autory jako rovnocenné partnery všem těm světovým hvězdám. Protože my jsme taky hvězdy!

Počúvaš Ty sám audioknihy? Spomenieš si na svoju prvú?

První regulérní audioknihy byly z hlediska mého mudrcovského věku ještě na vinylech, a když vynechám divadla (dokonalí Cimrmani), což nejsou audioknihy, ale záznamy představení, tak určitě mě chytil před 10 nebo kolika lety “Pan Hyman Kaplan má třídu rád.

Vieš nám zopár slovami povedať o novinkách, na čo sa ľudia môžu tešiť a prečo ste vybrali tieto tituly ako tie pravé na audioknihy?

Lidi se můžou těšit hlavně na nás, protože s Radkem Volfem jsme krásní chlapi, máme jiskru v očích a švih v pažích, a hlavně máme ve vydavatelství krásnou Klárku Smolíkovou, naši píáristku.

Tak na to se můžete těšit fakt všichni. A jestli myslíš tituly, které chystáme, tak teď nás čeká do 18 let nepřístupný Asfalt (od Štěpána Kopřivy) s geniálním Ludvíkem Králem, potom vynikající herečka a narátorka Vilma Cibulková a její zpracování drsných upírských příběhů s Tinou v hlaví roli (od Petry Neomillnerové) a pak samý další bomby – sborníky povídek a novel, Neffova Tma a ke konci roku pak excelentní investigativní novinář a spisovatel Josef Klíma a jím samým načtená vlastní kniha Advokát a jeho pán.
Mimochodem, je to jízda.

Chcel by si odkázať niečo našim čitateľom a počúvateľom? :o)

Chtěl bych jim odkázat veškeré mé duševní bohatství, ale to by toho zřejmě moc nedostali. Už to slyším, bože, to by bylo reklamací…

Tak jim teda chceme za naše vydavatelství, ale i za všechny ostatní audio vydavatelství říct:

“Lidi, bděte, čtěte, POSLOUCHEJTE!
Protože audioknihy jsou skvělý.
A my, koneckonců, taky…”

Váš
Jiří W. Procházka

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Umělá inteligence Technologie

Umělá inteligence: Už jste se s ní setkali?

Umělá inteligence, ChatGPT, AI. Pojmy, které na nás skáčou ze všech stran, moc jim nerozumíme, ale podle všeho je to něco skvělého a zároveň děsivého. Umělá inteligence ale je mezi námi už dlouho. Dokonce je běžnou součástí našich životů, i když to třeba nevnímáte. Právě na takové případy se zaměřím v tomto článku a ukážu vám, že nové technologie, jako umělá inteligence, jsou pro lidstvo i velkým přínosem. Abychom se do toho ale mohli pustit, je potřeba si trochu posvítit na nudná fakta.

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Co mě o stresu naučila armáda

Stres. Tohoto strašáka potkáte dneska kdekoliv. Bývá spouštěčem mnoha nemocí, příčinou toho, proč večer nemůžete usnout a tak nějak může za všechno špatné. Že to není pravda ? A kdo teda může za globální oteplování? Stres! Proč jste nevyhráli v loterii? Jo, správně, byli jste ve stresu a teď jste ještě víc! Ale teď vážně…

Pokračuj >
Peter Podlesny Predavanie ohna Životní styl

Peter Podlesný: Výzvou moderního muže je najít svou osobní vizi a následovat ji

Kniha Petra Podlesného Předávání ohně se stala audioknihou roku 2021 a tento triumf se zopakoval i v roce 2022. S autorem knihy, zakladatelem platformy Mužom.sk, mentorem a motivačním koučem jsme hovořili mimo jiné i o toxické maskulinitě nebo o tom, jak odpočívat a jak se chránit před vyhořením.

Pokračuj >