Príbehy, ktoré posunú cudzí jazyk ďaleko vpred

Učiť sa cudzí jazyk len z nezáživných učebníc či textov je doslovná “zloba”. Človek sa núti k pochopeniu niečoho tak nového cez slová a vety, ktoré mu nevravia skoro nič ani v materinskom jazyku.

Vydavateľstvo Infoa dopňuje svoje veľmi populárne série zjednodušených príbehov o nové jazyky. A hneď 3. Po rokmi osvedčených ľahkostráviteľných audioknihách v nemčine či angličtine prináša na trh tentoraz aj francúzske a španielske diela. Talianske sú na ceste už tiež.

Ak považujete učenie jazyka za aktivitu, ktorá vás má baviť, doplnenie bežných cvičení o zaujímavé príbehy je viac ako príjemné. Nielenže sa text absorbuje lepšie, ale sa aj ľahšie pamätá.

Je to podobne ako s matematikou. Kto by už len potreboval ku šťastiu vedieť koľko je 8 x 6. No rozumieť, že v prepravke s 4 x 3 pivami je ich v skutočnosti 12 je už úplne iná rovnica.

Príjemné učenie prajeme.

Sdílej článek

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Osobní rozvoj

Vnitřní motivace: víte PROČ a jak se donutit k učení, i když to někdy bolí?

Pokud se chcete naučit něco nového, občas to může bolet. Abyste to brzy nevzdali a dopracovali se do zdárného cíle, potřebujete tajnou zbraň – vnitřní motivaci. Co to vůbec je a jak se k ní při učení dopracovat?

Pokračuj >
Příspěvky od hostů

Dva autoři, dvě knihy: Proč je dobré dýchat nosem a koupat se v ledové vodě? 

Byl to ten nejhorší námět na knihu, ze kterého však James Nestor udělal světový bestseller, aktuálně přeložený do 36 jazyků. Řeč je o audioknize Dech, kde americký novinář učí lidi správně dýchat. V jeho stopách se vydal i Čech Libor Mattuš, který pomáhal uvádět Nestorův bestseller na český trh a sám učí české čtenáře dechová cvičení i ledové koupele, a to mimo jiné ve své knize Chladová terapie. Začátkem září se znovu spojili a jeden vyzpovídal druhého.

Pokračuj >
Business

Zavádíme na zkoušku 4denní pracovní týden

Rozhodli jsme se, že na zkoušku od 1.7. do 2.9.2022 budeme v Audiolibrix fungovat v režimu 4denního pracovního týdne v systému 100-80-100 – 100% mzdy za 80% času se 100% produktivitou. Uvidíme, jestli se naše očekávání naplní.

Pokračuj >