Príbehy, ktoré posunú cudzí jazyk ďaleko vpred

Učiť sa cudzí jazyk len z nezáživných učebníc či textov je doslovná “zloba”. Človek sa núti k pochopeniu niečoho tak nového cez slová a vety, ktoré mu nevravia skoro nič ani v materinskom jazyku.

Vydavateľstvo Infoa dopňuje svoje veľmi populárne série zjednodušených príbehov o nové jazyky. A hneď 3. Po rokmi osvedčených ľahkostráviteľných audioknihách v nemčine či angličtine prináša na trh tentoraz aj francúzske a španielske diela. Talianske sú na ceste už tiež.

Ak považujete učenie jazyka za aktivitu, ktorá vás má baviť, doplnenie bežných cvičení o zaujímavé príbehy je viac ako príjemné. Nielenže sa text absorbuje lepšie, ale sa aj ľahšie pamätá.

Je to podobne ako s matematikou. Kto by už len potreboval ku šťastiu vedieť koľko je 8 x 6. No rozumieť, že v prepravke s 4 x 3 pivami je ich v skutočnosti 12 je už úplne iná rovnica.

Príjemné učenie prajeme.

Sdílej článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pocket

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Technologie

Jak neplatit PayPalu za služby, které jsou zdarma

Pokud už jste to zjistili na vlastní kůži a chcete se tomu vyhnout v budoucnosti, tento článek je pro vás. Pokud jste s PayPalem ještě nezačali a zvažujete, jestli je to dobrá volba, možná vám pomůžu s rozhodováním. Nic totiž není černobílé. Ani všude na internetu tak viditelné logo PayPalu.

Pokračuj >
Osobní rozvoj

6 tipů, jak z rozhovoru znovu udělat rozhovor

Proč bychom se měli bavit o rozhovoru? Každý si přece umí povídat. Naučili jsme se opakovat hlásky, skládat slabiky, první slova a věty, prošli jsme jednotlivými školními stupni, dospěli jsme, pracujeme… Jazyk a řeč jsou rozhodně jedním ze základních znaků, projevů, člověka jako myslící bytosti. Jenže „umět mluvit” a „povídat si” není to samé.

Pokračuj >
Životní styl

Zpomalte: 5 praktických tipů, jak na slow living

dyž se věci dějí rychle a plynule. Auta frčí, aplikace v telefonu nezdržují, pracovní schůzky mají spád, objednávka v restauraci dorazí dříve, než si svlékneme kabát a usadíme se ke stolu. Celý den se ženeme, abychom rychle stihli to a ono a abychom se ráno mohli opět vzbudit a pokračovat v nasazeném tempu.

Pokračuj >