Príbehy, ktoré posunú cudzí jazyk ďaleko vpred

Učiť sa cudzí jazyk len z nezáživných učebníc či textov je doslovná „zloba“. Človek sa núti k pochopeniu niečoho tak nového cez slová a vety, ktoré mu nevravia skoro nič ani v materinskom jazyku.

Vydavateľstvo Infoa dopňuje svoje veľmi populárne série zjednodušených príbehov o nové jazyky. A hneď 3. Po rokmi osvedčených ľahkostráviteľných audioknihách v nemčine či angličtine prináša na trh tentoraz aj francúzske a španielske diela. Talianske sú na ceste už tiež.

Ak považujete učenie jazyka za aktivitu, ktorá vás má baviť, doplnenie bežných cvičení o zaujímavé príbehy je viac ako príjemné. Nielenže sa text absorbuje lepšie, ale sa aj ľahšie pamätá.

Je to podobne ako s matematikou. Kto by už len potreboval ku šťastiu vedieť koľko je 8 x 6. No rozumieť, že v prepravke s 4 x 3 pivami je ich v skutočnosti 12 je už úplne iná rovnica.

Príjemné učenie prajeme.

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Umělá inteligence Technologie

Umělá inteligence: Už jste se s ní setkali?

Umělá inteligence, ChatGPT, AI. Pojmy, které na nás skáčou ze všech stran, moc jim nerozumíme, ale podle všeho je to něco skvělého a zároveň děsivého. Umělá inteligence ale je mezi námi už dlouho. Dokonce je běžnou součástí našich životů, i když to třeba nevnímáte. Právě na takové případy se zaměřím v tomto článku a ukážu vám, že nové technologie, jako umělá inteligence, jsou pro lidstvo i velkým přínosem. Abychom se do toho ale mohli pustit, je potřeba si trochu posvítit na nudná fakta.

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Co mě o stresu naučila armáda

Stres. Tohoto strašáka potkáte dneska kdekoliv. Bývá spouštěčem mnoha nemocí, příčinou toho, proč večer nemůžete usnout a tak nějak může za všechno špatné. Že to není pravda ? A kdo teda může za globální oteplování? Stres! Proč jste nevyhráli v loterii? Jo, správně, byli jste ve stresu a teď jste ještě víc! Ale teď vážně…

Pokračuj >
Peter Podlesny Predavanie ohna Životní styl

Peter Podlesný: Výzvou moderního muže je najít svou osobní vizi a následovat ji

Kniha Petra Podlesného Předávání ohně se stala audioknihou roku 2021 a tento triumf se zopakoval i v roce 2022. S autorem knihy, zakladatelem platformy Mužom.sk, mentorem a motivačním koučem jsme hovořili mimo jiné i o toxické maskulinitě nebo o tom, jak odpočívat a jak se chránit před vyhořením.

Pokračuj >