Príbehy, ktoré posunú cudzí jazyk ďaleko vpred

Učiť sa cudzí jazyk len z nezáživných učebníc či textov je doslovná “zloba”. Človek sa núti k pochopeniu niečoho tak nového cez slová a vety, ktoré mu nevravia skoro nič ani v materinskom jazyku.

Vydavateľstvo Infoa dopňuje svoje veľmi populárne série zjednodušených príbehov o nové jazyky. A hneď 3. Po rokmi osvedčených ľahkostráviteľných audioknihách v nemčine či angličtine prináša na trh tentoraz aj francúzske a španielske diela. Talianske sú na ceste už tiež.

Ak považujete učenie jazyka za aktivitu, ktorá vás má baviť, doplnenie bežných cvičení o zaujímavé príbehy je viac ako príjemné. Nielenže sa text absorbuje lepšie, ale sa aj ľahšie pamätá.

Je to podobne ako s matematikou. Kto by už len potreboval ku šťastiu vedieť koľko je 8 x 6. No rozumieť, že v prepravke s 4 x 3 pivami je ich v skutočnosti 12 je už úplne iná rovnica.

Príjemné učenie prajeme.

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Osobní rozvoj

5 překvapivých způsobů, jak nepřestat růst

Tohle není motivační článek o pěti krocích, díky kterým se stanete úspěšnými. Pokud jsem vás právě neztratila, věřím, že se spolu vydáme na cestu přemýšlení nad tím, jak žijeme a jak využíváme příležitosti, které přirozeně máme.

Pokračuj >
Audioknihy

Proč jsou detektivky a thrillery tak populárním žánrem

Nejsme vlastně divní, když svůj volný čas věnujeme příběhům plným vražd, krve, násilí a úzkostné atmosféře? Není to nezdravé? Nebo nám to dokonce v něčem pomáhá?
Rozhodla jsem se pustit do detektivní práce a prozkoumat tyto otázky.

Pokračuj >
Kreativita Osobní rozvoj

Kreativita: kde se bere a mohu být také kreativní?

Proč někdo chrlí jeden super nápad za druhým? Proč někdo píše fakt sexy texty? Možná jste si kvůli tomu i někdy posteskli, jaká je škoda, že také nejste takhle kreativní. Jak by vám více tvořivosti mohlo změnit osobní nebo pracovní život! Ale… co když má každý úplně stejný potenciál být kreativní?

Pokračuj >