Povinné čítanie zoradené podľa toho, koľko máte času

Maturity sa blížia a maturantom pomaly dochádza čas na prípravu, tak je tak trochu aj na nás, aby sme sa im snažili pomôcť a trochu im to uľahčili.

V mojom minulom článku som sa venovala tomu
ako sa donútiť počúvať klasiku a dať šancu povinnému čítaniu, tentokrát som sa pozrela na to, ako si môžete takéto čítanie vybrať podľa toho, koľko máte práve času, respektíve podľa toho, koľko času ste tomu ochotní „obetovať“.

Najprv sa môžete pozrieť na light výber z povinnej literatúry, ktorý vám zaberie maximálne do 4 hodín (a teda je to časovo znesiteľné aj pre tých, čo to v skutočnosti čítať ani nechcú):

No a tento druhý výber z povinnej literatúry je pre tých, ktorí sú v hrdinskej nálade a trúfnu si aj na niečo časovo náročnejšie:

Audioknihy, ktoré by sa vám k maturite mohli hodiť, nájdete na jednom mieste TU.

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Business

Čtyřdenní pracovní týden v praxi – úspěch, nebo selhání?

V létě loňského roku jsme na zkoušku spustili čtyřdenní pracovní týden. A teď je čas podívat se na výsledky. Co jsme se při tomto experimentu naučili, kde jsme narazili… a fungujeme v tomto režimu dále?

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Vnitřní motivace: víte PROČ a jak se donutit k učení, i když to někdy bolí?

Pokud se chcete naučit něco nového, občas to může bolet. Abyste to brzy nevzdali a dopracovali se do zdárného cíle, potřebujete tajnou zbraň – vnitřní motivaci. Co to vůbec je a jak se k ní při učení dopracovat?

Pokračuj >
Příspěvky od hostů

Dva autoři, dvě knihy: Proč je dobré dýchat nosem a koupat se v ledové vodě? 

Byl to ten nejhorší námět na knihu, ze kterého však James Nestor udělal světový bestseller, aktuálně přeložený do 36 jazyků. Řeč je o audioknize Dech, kde americký novinář učí lidi správně dýchat. V jeho stopách se vydal i Čech Libor Mattuš, který pomáhal uvádět Nestorův bestseller na český trh a sám učí české čtenáře dechová cvičení i ledové koupele, a to mimo jiné ve své knize Chladová terapie. Začátkem září se znovu spojili a jeden vyzpovídal druhého.

Pokračuj >