Prvý záznam

Písať prvý záznam do diára či akéhokoľvek poznámkového bloku je vždy zvláštna udalosť. Teda, aspoň pre mňa. Premýšľam dlho nad tým ako začať, aký štýl si zvoliť, aké pero použiť, akým spôsobom formátovať to čo chcem a čo vlastne chcem písať. Vždy si to snažím vymyslieť tak, aby som sa vedel zvyšok času na to pozerať bez pocitu, že je to hnusné, alebo odfláknuté. A čím dlhšie nad tým uvažujem a snažím sa spraviť to dokonale, tým horšie to dopadne. Pero čo má vždy krásnu stopu zrazu vynecháva, inak uhladené písmo mám zrazu roztrasené a prvácke a zmysluplná veta nedáva absolútne zmysel.

Neviem prečo to tak je, ale vždy sa mi to stane. No a teraz sa chcem naozaj posnažiť a písať príspevky, ktoré budú mať obsah, kvalitnú formu a zanechajú stopu na ktorú by bol aj olympijský bežkár pyšný. Som však v pohode. Ak bude forma zlá, stopa krivoľaká či obsah nezmyselný, stačí len kliknúť na delete. A ak na to niekedy zabudnem, pripomeňte mi to niekto prosím. Nech sa tento blog nestane zasa len ďaľšou bezvýznamnou skládkou slov. Pre pokoj nás všetkých.

[!v@n]

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Umělá inteligence Technologie

Umělá inteligence: Už jste se s ní setkali?

Umělá inteligence, ChatGPT, AI. Pojmy, které na nás skáčou ze všech stran, moc jim nerozumíme, ale podle všeho je to něco skvělého a zároveň děsivého. Umělá inteligence ale je mezi námi už dlouho. Dokonce je běžnou součástí našich životů, i když to třeba nevnímáte. Právě na takové případy se zaměřím v tomto článku a ukážu vám, že nové technologie, jako umělá inteligence, jsou pro lidstvo i velkým přínosem. Abychom se do toho ale mohli pustit, je potřeba si trochu posvítit na nudná fakta.

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Co mě o stresu naučila armáda

Stres. Tohoto strašáka potkáte dneska kdekoliv. Bývá spouštěčem mnoha nemocí, příčinou toho, proč večer nemůžete usnout a tak nějak může za všechno špatné. Že to není pravda ? A kdo teda může za globální oteplování? Stres! Proč jste nevyhráli v loterii? Jo, správně, byli jste ve stresu a teď jste ještě víc! Ale teď vážně…

Pokračuj >
Peter Podlesny Predavanie ohna Životní styl

Peter Podlesný: Výzvou moderního muže je najít svou osobní vizi a následovat ji

Kniha Petra Podlesného Předávání ohně se stala audioknihou roku 2021 a tento triumf se zopakoval i v roce 2022. S autorem knihy, zakladatelem platformy Mužom.sk, mentorem a motivačním koučem jsme hovořili mimo jiné i o toxické maskulinitě nebo o tom, jak odpočívat a jak se chránit před vyhořením.

Pokračuj >