Prvý záznam

Písať prvý záznam do diára či akéhokoľvek poznámkového bloku je vždy zvláštna udalosť. Teda, aspoň pre mňa. Premýšľam dlho nad tým ako začať, aký štýl si zvoliť, aké pero použiť, akým spôsobom formátovať to čo chcem a čo vlastne chcem písať. Vždy si to snažím vymyslieť tak, aby som sa vedel zvyšok času na to pozerať bez pocitu, že je to hnusné, alebo odfláknuté. A čím dlhšie nad tým uvažujem a snažím sa spraviť to dokonale, tým horšie to dopadne. Pero čo má vždy krásnu stopu zrazu vynecháva, inak uhladené písmo mám zrazu roztrasené a prvácke a zmysluplná veta nedáva absolútne zmysel.

Neviem prečo to tak je, ale vždy sa mi to stane. No a teraz sa chcem naozaj posnažiť a písať príspevky, ktoré budú mať obsah, kvalitnú formu a zanechajú stopu na ktorú by bol aj olympijský bežkár pyšný. Som však v pohode. Ak bude forma zlá, stopa krivoľaká či obsah nezmyselný, stačí len kliknúť na delete. A ak na to niekedy zabudnem, pripomeňte mi to niekto prosím. Nech sa tento blog nestane zasa len ďaľšou bezvýznamnou skládkou slov. Pre pokoj nás všetkých.

[!v@n]

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Osobní rozvoj

5 překvapivých způsobů, jak nepřestat růst

Tohle není motivační článek o pěti krocích, díky kterým se stanete úspěšnými. Pokud jsem vás právě neztratila, věřím, že se spolu vydáme na cestu přemýšlení nad tím, jak žijeme a jak využíváme příležitosti, které přirozeně máme.

Pokračuj >
Audioknihy

Proč jsou detektivky a thrillery tak populárním žánrem

Nejsme vlastně divní, když svůj volný čas věnujeme příběhům plným vražd, krve, násilí a úzkostné atmosféře? Není to nezdravé? Nebo nám to dokonce v něčem pomáhá?
Rozhodla jsem se pustit do detektivní práce a prozkoumat tyto otázky.

Pokračuj >
Kreativita Osobní rozvoj

Kreativita: kde se bere a mohu být také kreativní?

Proč někdo chrlí jeden super nápad za druhým? Proč někdo píše fakt sexy texty? Možná jste si kvůli tomu i někdy posteskli, jaká je škoda, že také nejste takhle kreativní. Jak by vám více tvořivosti mohlo změnit osobní nebo pracovní život! Ale… co když má každý úplně stejný potenciál být kreativní?

Pokračuj >