Prvý záznam

Písať prvý záznam do diára či akéhokoľvek poznámkového bloku je vždy zvláštna udalosť. Teda, aspoň pre mňa. Premýšľam dlho nad tým ako začať, aký štýl si zvoliť, aké pero použiť, akým spôsobom formátovať to čo chcem a čo vlastne chcem písať. Vždy si to snažím vymyslieť tak, aby som sa vedel zvyšok času na to pozerať bez pocitu, že je to hnusné, alebo odfláknuté. A čím dlhšie nad tým uvažujem a snažím sa spraviť to dokonale, tým horšie to dopadne. Pero čo má vždy krásnu stopu zrazu vynecháva, inak uhladené písmo mám zrazu roztrasené a prvácke a zmysluplná veta nedáva absolútne zmysel.

Neviem prečo to tak je, ale vždy sa mi to stane. No a teraz sa chcem naozaj posnažiť a písať príspevky, ktoré budú mať obsah, kvalitnú formu a zanechajú stopu na ktorú by bol aj olympijský bežkár pyšný. Som však v pohode. Ak bude forma zlá, stopa krivoľaká či obsah nezmyselný, stačí len kliknúť na delete. A ak na to niekedy zabudnem, pripomeňte mi to niekto prosím. Nech sa tento blog nestane zasa len ďaľšou bezvýznamnou skládkou slov. Pre pokoj nás všetkých.

[!v@n]

Sdílej článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pocket

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Technologie

Jak neplatit PayPalu za služby, které jsou zdarma

Pokud už jste to zjistili na vlastní kůži a chcete se tomu vyhnout v budoucnosti, tento článek je pro vás. Pokud jste s PayPalem ještě nezačali a zvažujete, jestli je to dobrá volba, možná vám pomůžu s rozhodováním. Nic totiž není černobílé. Ani všude na internetu tak viditelné logo PayPalu.

Pokračuj >
Osobní rozvoj

6 tipů, jak z rozhovoru znovu udělat rozhovor

Proč bychom se měli bavit o rozhovoru? Každý si přece umí povídat. Naučili jsme se opakovat hlásky, skládat slabiky, první slova a věty, prošli jsme jednotlivými školními stupni, dospěli jsme, pracujeme… Jazyk a řeč jsou rozhodně jedním ze základních znaků, projevů, člověka jako myslící bytosti. Jenže „umět mluvit” a „povídat si” není to samé.

Pokračuj >
Životní styl

Zpomalte: 5 praktických tipů, jak na slow living

dyž se věci dějí rychle a plynule. Auta frčí, aplikace v telefonu nezdržují, pracovní schůzky mají spád, objednávka v restauraci dorazí dříve, než si svlékneme kabát a usadíme se ke stolu. Celý den se ženeme, abychom rychle stihli to a ono a abychom se ráno mohli opět vzbudit a pokračovat v nasazeném tempu.

Pokračuj >