Líbilo se, zkuste, proč #10

Právě máte za sebou audioknihu a líbila se vám. Nevíte ale, co byste si poslechli dalšího? Pokud hledáte něco podobného, jste na správném místě.

Každou středu vám totiž doporučujeme audioknihy, které by se vám mohly líbit, pokud se vám už zalíbila ta či ona a hledáte jí v něčem podobnou.

Dnes se podíváme na klasické dramatizace a skutečné příběhy. Jdeme na to!

Líbila se vám jedna? Druhá bude taky! Zkuste to, my vám řekneme proč.

F. M. Dostojevskij – Idiot

Pokud jste si poslechli povedenou Annu Kareninu od ruského (a podobně slavného) autora Lva Tolstého, zkuste dát šanci další rozhlasové dramatizaci, tentokráte dílu Fjodora Michajloviče Dostojevského pod názvem Idiot. Proč se vám bude líbit? Je to svižná a velice povedená dramatizace, stejně jako Anna. Audioknihy mají společné realistické prvky a obě se zamýšlejí nad ruskou aristokratickou společností. Obě dvě zkoumají střet zájmů jedince a společnosti, mezilidské vztahy a ideály. Idiot vás rozhodně bude bavit, neváhejte! Pokud přeci jen váháte, poslechněte si ukázku 🙂

 

 

M. Jasanský, J. Rakoncaj – K2 – 8611 m

Poslouchali jste Dvě věže a hledáte něco podobně zajímavého? Zkuste K2 – 8611 m. Proč? Obě audioknihy jsou příběhy našich krajanů. Lidí, kteří zažili nevídané. V případě K2 to bylo zdolání nejtěžšího vrcholu. Obě audioknihy vypovídají o skutečnostech, a přesto prakticky působí jako fikce. Jsou dobrodružné, plné zvratů a prakticky sedíte na kraji židle a čekáte, co dalšího se bude dít. Napsali je lidé, kteří opravdu mají co říct. Pokud vás zaujal příběh 11. září, zkuste dát šanci i tomu horolezeckému. Oba dva totiž nejsou jen o tom hlavním tématu. Jsou hlavně lidskými příběhy. Příběhy lidí, kteří překonali hranice a přežili, aby o tom mohli vyprávět. A pokud si nejste jistí, zkuste si poslechnout ukázku 🙂

 

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Business

Čtyřdenní pracovní týden v praxi – úspěch, nebo selhání?

V létě loňského roku jsme na zkoušku spustili čtyřdenní pracovní týden. A teď je čas podívat se na výsledky. Co jsme se při tomto experimentu naučili, kde jsme narazili… a fungujeme v tomto režimu dále?

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Vnitřní motivace: víte PROČ a jak se donutit k učení, i když to někdy bolí?

Pokud se chcete naučit něco nového, občas to může bolet. Abyste to brzy nevzdali a dopracovali se do zdárného cíle, potřebujete tajnou zbraň – vnitřní motivaci. Co to vůbec je a jak se k ní při učení dopracovat?

Pokračuj >
Příspěvky od hostů

Dva autoři, dvě knihy: Proč je dobré dýchat nosem a koupat se v ledové vodě? 

Byl to ten nejhorší námět na knihu, ze kterého však James Nestor udělal světový bestseller, aktuálně přeložený do 36 jazyků. Řeč je o audioknize Dech, kde americký novinář učí lidi správně dýchat. V jeho stopách se vydal i Čech Libor Mattuš, který pomáhal uvádět Nestorův bestseller na český trh a sám učí české čtenáře dechová cvičení i ledové koupele, a to mimo jiné ve své knize Chladová terapie. Začátkem září se znovu spojili a jeden vyzpovídal druhého.

Pokračuj >