Snaží se starat o to, aby vůbec lidi věděli, že nějaký Audiolibrix existuje. Ve volném čase ale před lidmi utíká do Kosmíru nebo Ketterdamu. Hlavně se jí neptejte na Brandona Sandersona, pokud nemáte alespoň hodinu volného času. Večery nejraději tráví stalkováním Marka Mansona, Ryana Holidaye, nebo Toma Bilyeu. A často se jí zdá, že se kamarádí s Ryanem Reynoldsem a Blake Lively. Jednou snad…
Líbila se Vám jedna audiokniha? Dejte šanci té druhé, protože se vám bude líbit taky. A my vám řekneme proč.
Dnešní kolo je tak trochu tematické, podíváme se totiž na fantasy a sci-fi (nemá to absolutně co do činění s tím, že se Petra chystá na Festival Fantazie…). A zvláštně nám to vyšlo i na dělení českých a slovenských audioknih 🙂
Erilian: Město čarodějů
Oblíbili jste si Mycelium Vilmy Kadlečkové? Dejte šanci Tereze Janišové. Jedna spojitost je očividná – obě autorky jsou českého původu a tím pádem tak trochu bourají mýty o tom, že u nás nevznikají dobré knihy v tom či tom žánru. Zatímco Mycelium je více sci-fi a Erilian fantasy, budování těchto vymyšlených světů je v audioknihách podobné. Hlavní hrdinové nejsou plochými, černobílými postavami, za jejich chováním stojí určité pohnutky a je zajímavé sledovat jejich vývoj. Chcete-li podpořit autorky domácí scény, rozhodně se vrhněte na tyto audioknihy (což zmiňuji jen pro ty, kteří neposlouchali ani jednu audioknihu). Podobně jako Mycelium, i Erilian nabízí nečekané zvraty a spoustu dobrodružství. Takže už stačí najít nějaké dračí omalovánky, zapnout audioknihu a relaxovat!
3x sci-fi
Na první pohled je tohle doporučení jasné – ve všech případech jde o sci-fi povídky. Navíc jsou všechny z pera slovenských autorů – opět bych ráda přidala, že pokud chcete podpořit autory domácí scény, sáhněte po těchto audioknihách! Jednak se zabavíte a díky faktu, že se jedná o povídky, si tu zábavu dokážete užít i jen v pauzách mezi prací, na cestě nebo při večeři. Takové krásné audioknižní jednohubky. Nenechte se ale zmást, protože obsahují plnohodnotné a výživné příběhy. A tím se dostáváme k pravému důvodu doporučení – všechny povídky totiž zvládají „nacpat“ zajímavé poselství i fascinující zobrazení možné budoucnosti mrazivě jednoduchým způsobem do audioknihy, která nemusí mít XX hodin. A ještě pár rysů mají společných – jsou to totiž příběhy, které s vámi ještě po dokončení poslechu zůstanou, budete nad nimi (nebo nad tím, co z nich plyne) přemýšlet a vracet se k nim. Což je samo o sobě svědectvím jejich kvalit.
Sdílej článek
Nejnovější články
Audioknižní experiment: vybrali jsme nejlepší audioknihy z oblíbených žánrů
Velký audioknižní průzkum 2023
Umělá inteligence: Už jste se s ní setkali?