Líbilo se, zkuste, proč #17

Líbila se Vám jedna audiokniha? Dejte šanci té druhé, protože se vám bude líbit taky. A my vám řekneme proč.

Dnešní kolo je tak trochu tematické, podíváme se totiž na fantasy a sci-fi (nemá to absolutně co do činění s tím, že se Petra chystá na Festival Fantazie…). A zvláštně nám to vyšlo i na dělení českých a slovenských audioknih 🙂

 

Erilian: Město čarodějů

Oblíbili jste si Mycelium Vilmy Kadlečkové? Dejte šanci Tereze Janišové. Jedna spojitost je očividná – obě autorky jsou českého původu a tím pádem tak trochu bourají mýty o tom, že u nás nevznikají dobré knihy v tom či tom žánru. Zatímco Mycelium je více sci-fi a Erilian fantasy, budování těchto vymyšlených světů je v audioknihách podobné. Hlavní hrdinové nejsou plochými, černobílými postavami, za jejich chováním stojí určité pohnutky a je zajímavé sledovat jejich vývoj. Chcete-li podpořit autorky domácí scény, rozhodně se vrhněte na tyto audioknihy (což zmiňuji jen pro ty, kteří neposlouchali ani jednu audioknihu). Podobně jako Mycelium, i Erilian nabízí nečekané zvraty a spoustu dobrodružství. Takže už stačí najít nějaké dračí omalovánky, zapnout audioknihu a relaxovat!

 

3x sci-fi

Na první pohled je tohle doporučení jasné – ve všech případech jde o sci-fi povídky. Navíc jsou všechny z pera slovenských autorů – opět bych ráda přidala, že pokud chcete podpořit autory domácí scény, sáhněte po těchto audioknihách! Jednak se zabavíte a díky faktu, že se jedná o povídky, si tu zábavu dokážete užít i jen v pauzách mezi prací, na cestě nebo při večeři. Takové krásné audioknižní jednohubky. Nenechte se ale zmást, protože obsahují plnohodnotné a výživné příběhy. A tím se dostáváme k pravému důvodu doporučení – všechny povídky totiž zvládají „nacpat“ zajímavé poselství i fascinující zobrazení možné budoucnosti mrazivě jednoduchým způsobem do audioknihy, která nemusí mít XX hodin. A ještě pár rysů mají společných – jsou to totiž příběhy, které s vámi ještě po dokončení poslechu zůstanou, budete nad nimi (nebo nad tím, co z nich plyne) přemýšlet a vracet se k nim. Což je samo o sobě svědectvím jejich kvalit.

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Business

Čtyřdenní pracovní týden v praxi – úspěch, nebo selhání?

V létě loňského roku jsme na zkoušku spustili čtyřdenní pracovní týden. A teď je čas podívat se na výsledky. Co jsme se při tomto experimentu naučili, kde jsme narazili… a fungujeme v tomto režimu dále?

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Vnitřní motivace: víte PROČ a jak se donutit k učení, i když to někdy bolí?

Pokud se chcete naučit něco nového, občas to může bolet. Abyste to brzy nevzdali a dopracovali se do zdárného cíle, potřebujete tajnou zbraň – vnitřní motivaci. Co to vůbec je a jak se k ní při učení dopracovat?

Pokračuj >
Příspěvky od hostů

Dva autoři, dvě knihy: Proč je dobré dýchat nosem a koupat se v ledové vodě? 

Byl to ten nejhorší námět na knihu, ze kterého však James Nestor udělal světový bestseller, aktuálně přeložený do 36 jazyků. Řeč je o audioknize Dech, kde americký novinář učí lidi správně dýchat. V jeho stopách se vydal i Čech Libor Mattuš, který pomáhal uvádět Nestorův bestseller na český trh a sám učí české čtenáře dechová cvičení i ledové koupele, a to mimo jiné ve své knize Chladová terapie. Začátkem září se znovu spojili a jeden vyzpovídal druhého.

Pokračuj >