Recenze měsíce – DUBEN

První dny května máme za sebou a my už jsme našli recenzi měsíce dubna. Napsal ji Peter Gašparík. Recenzovanou audioknihou je Po strništi bos Zdeňka Svěráka. Další recenze si můžete přečíst přímo v detailu audioknihy.

Jedinečné ako vždy

500Po strništi bos – je ďalším klenotom od pána Svěráka. Pamätám si, ako som celé toto dielo počul prvý krát. Zabalený v deke pri sviečke, všade okolo tma a Svěrák začal svoje rozprávanie. Zaznel jemu typický hlas, ktorý vždy ponúka zážitky.

V tejto audioknihe opisuje detstvo malého chlapca, ktorý z mesta prichádza na vidiek a zažíva všetko možné i nemožné, farebné i čiernobiele a stretáva sa tu s osudmi jemu blízkych i vzdialených ľudí. Ako vždy tak aj v tomto diele platí, že Zdeněk Svěrák je majstrom pera i reči. Intonácia, kvalita nahrávky a podanie spĺňa všetky kritériá a zaručuje jedinečný zážitok.

Budeme svedkami rôznych chlapčenských „akcií“ a šibalstiev, ktoré poznajú len chlapci a ich príbehy voňajúce slnkom, senom a trávou vidieka sa na Vás doslova nalepia. Pri počúvaní budete mať výrazne silný pocit akoby ste v deji boli aj VY. Je úplne zrejmé, že Svěrák veľmi dobre pozná mentalitu ľudí a v tomto prípade i chlapčenský svet so všetkým, čo k tomu patrí. Podrobne a živo opisuje vzťahy, stretnutia, situácie, rozhovory akoby v tom deji bol on sám. Príbehu dáva ešte väčšiu silu to, že je vyrozprávaný z pohľadu malého hlavného hrdinu. Je tam cítiť ten detský bezstarostný a skúmajúci svet všehochuti. Veru.

V jednom rozhovore sa Svěrák vyjadril, že niečo v deji je pravdou a čosi si vymyslel. A len na nás je, aby sme preskúmali, čo tým myslel… Jednou z ciest je pustiť sa do počúvanie tejto audioknihy a objaviť to. Pravdepodobne pri tom zažijete mnoho skrytých hrejivých pocitov o ktorých ešte ani netušíte. Je krásne, že takéto diela vychádzajú. Srdečne odporúčam!

 

recenze banner CS

Chcete získat kredit na nákup audioknihy? Pište recenze!

Stáčí psát ve větách, popsat své dojmy z obsahu i zpracování audioknihy – nechte se inspirovat třeba tou, kterou jsme tento měsíc vybrali. Pomáháte tím ostatním posluchačům i vydavatelům. A navíc vás můžeme vybrat a získáte tak kredit na nákup další audioknihy. A to se vyplatí 🙂

Sdílej článek

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Osobní rozvoj

Vnitřní motivace: víte PROČ a jak se donutit k učení, i když to někdy bolí?

Pokud se chcete naučit něco nového, občas to může bolet. Abyste to brzy nevzdali a dopracovali se do zdárného cíle, potřebujete tajnou zbraň – vnitřní motivaci. Co to vůbec je a jak se k ní při učení dopracovat?

Pokračuj >
Příspěvky od hostů

Dva autoři, dvě knihy: Proč je dobré dýchat nosem a koupat se v ledové vodě? 

Byl to ten nejhorší námět na knihu, ze kterého však James Nestor udělal světový bestseller, aktuálně přeložený do 36 jazyků. Řeč je o audioknize Dech, kde americký novinář učí lidi správně dýchat. V jeho stopách se vydal i Čech Libor Mattuš, který pomáhal uvádět Nestorův bestseller na český trh a sám učí české čtenáře dechová cvičení i ledové koupele, a to mimo jiné ve své knize Chladová terapie. Začátkem září se znovu spojili a jeden vyzpovídal druhého.

Pokračuj >
Business

Zavádíme na zkoušku 4denní pracovní týden

Rozhodli jsme se, že na zkoušku od 1.7. do 2.9.2022 budeme v Audiolibrix fungovat v režimu 4denního pracovního týdne v systému 100-80-100 – 100% mzdy za 80% času se 100% produktivitou. Uvidíme, jestli se naše očekávání naplní.

Pokračuj >