Recenze měsíce – DUBEN

První dny května máme za sebou a my už jsme našli recenzi měsíce dubna. Napsal ji Peter Gašparík. Recenzovanou audioknihou je Po strništi bos Zdeňka Svěráka. Další recenze si můžete přečíst přímo v detailu audioknihy.

Jedinečné ako vždy

500Po strništi bos – je ďalším klenotom od pána Svěráka. Pamätám si, ako som celé toto dielo počul prvý krát. Zabalený v deke pri sviečke, všade okolo tma a Svěrák začal svoje rozprávanie. Zaznel jemu typický hlas, ktorý vždy ponúka zážitky.

V tejto audioknihe opisuje detstvo malého chlapca, ktorý z mesta prichádza na vidiek a zažíva všetko možné i nemožné, farebné i čiernobiele a stretáva sa tu s osudmi jemu blízkych i vzdialených ľudí. Ako vždy tak aj v tomto diele platí, že Zdeněk Svěrák je majstrom pera i reči. Intonácia, kvalita nahrávky a podanie spĺňa všetky kritériá a zaručuje jedinečný zážitok.

Budeme svedkami rôznych chlapčenských „akcií“ a šibalstiev, ktoré poznajú len chlapci a ich príbehy voňajúce slnkom, senom a trávou vidieka sa na Vás doslova nalepia. Pri počúvaní budete mať výrazne silný pocit akoby ste v deji boli aj VY. Je úplne zrejmé, že Svěrák veľmi dobre pozná mentalitu ľudí a v tomto prípade i chlapčenský svet so všetkým, čo k tomu patrí. Podrobne a živo opisuje vzťahy, stretnutia, situácie, rozhovory akoby v tom deji bol on sám. Príbehu dáva ešte väčšiu silu to, že je vyrozprávaný z pohľadu malého hlavného hrdinu. Je tam cítiť ten detský bezstarostný a skúmajúci svet všehochuti. Veru.

V jednom rozhovore sa Svěrák vyjadril, že niečo v deji je pravdou a čosi si vymyslel. A len na nás je, aby sme preskúmali, čo tým myslel… Jednou z ciest je pustiť sa do počúvanie tejto audioknihy a objaviť to. Pravdepodobne pri tom zažijete mnoho skrytých hrejivých pocitov o ktorých ešte ani netušíte. Je krásne, že takéto diela vychádzajú. Srdečne odporúčam!

 

recenze banner CS

Chcete získat kredit na nákup audioknihy? Pište recenze!

Stáčí psát ve větách, popsat své dojmy z obsahu i zpracování audioknihy – nechte se inspirovat třeba tou, kterou jsme tento měsíc vybrali. Pomáháte tím ostatním posluchačům i vydavatelům. A navíc vás můžeme vybrat a získáte tak kredit na nákup další audioknihy. A to se vyplatí 🙂

Sdílej článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pocket

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Technologie

Jak neplatit PayPalu za služby, které jsou zdarma

Pokud už jste to zjistili na vlastní kůži a chcete se tomu vyhnout v budoucnosti, tento článek je pro vás. Pokud jste s PayPalem ještě nezačali a zvažujete, jestli je to dobrá volba, možná vám pomůžu s rozhodováním. Nic totiž není černobílé. Ani všude na internetu tak viditelné logo PayPalu.

Pokračuj >
Osobní rozvoj

6 tipů, jak z rozhovoru znovu udělat rozhovor

Proč bychom se měli bavit o rozhovoru? Každý si přece umí povídat. Naučili jsme se opakovat hlásky, skládat slabiky, první slova a věty, prošli jsme jednotlivými školními stupni, dospěli jsme, pracujeme… Jazyk a řeč jsou rozhodně jedním ze základních znaků, projevů, člověka jako myslící bytosti. Jenže „umět mluvit” a „povídat si” není to samé.

Pokračuj >
Životní styl

Zpomalte: 5 praktických tipů, jak na slow living

dyž se věci dějí rychle a plynule. Auta frčí, aplikace v telefonu nezdržují, pracovní schůzky mají spád, objednávka v restauraci dorazí dříve, než si svlékneme kabát a usadíme se ke stolu. Celý den se ženeme, abychom rychle stihli to a ono a abychom se ráno mohli opět vzbudit a pokračovat v nasazeném tempu.

Pokračuj >