Recenze měsíce – DUBEN

První dny května máme za sebou a my už jsme našli recenzi měsíce dubna. Napsal ji Peter Gašparík. Recenzovanou audioknihou je Po strništi bos Zdeňka Svěráka. Další recenze si můžete přečíst přímo v detailu audioknihy.

Jedinečné ako vždy

500Po strništi bos – je ďalším klenotom od pána Svěráka. Pamätám si, ako som celé toto dielo počul prvý krát. Zabalený v deke pri sviečke, všade okolo tma a Svěrák začal svoje rozprávanie. Zaznel jemu typický hlas, ktorý vždy ponúka zážitky.

V tejto audioknihe opisuje detstvo malého chlapca, ktorý z mesta prichádza na vidiek a zažíva všetko možné i nemožné, farebné i čiernobiele a stretáva sa tu s osudmi jemu blízkych i vzdialených ľudí. Ako vždy tak aj v tomto diele platí, že Zdeněk Svěrák je majstrom pera i reči. Intonácia, kvalita nahrávky a podanie spĺňa všetky kritériá a zaručuje jedinečný zážitok.

Budeme svedkami rôznych chlapčenských „akcií“ a šibalstiev, ktoré poznajú len chlapci a ich príbehy voňajúce slnkom, senom a trávou vidieka sa na Vás doslova nalepia. Pri počúvaní budete mať výrazne silný pocit akoby ste v deji boli aj VY. Je úplne zrejmé, že Svěrák veľmi dobre pozná mentalitu ľudí a v tomto prípade i chlapčenský svet so všetkým, čo k tomu patrí. Podrobne a živo opisuje vzťahy, stretnutia, situácie, rozhovory akoby v tom deji bol on sám. Príbehu dáva ešte väčšiu silu to, že je vyrozprávaný z pohľadu malého hlavného hrdinu. Je tam cítiť ten detský bezstarostný a skúmajúci svet všehochuti. Veru.

V jednom rozhovore sa Svěrák vyjadril, že niečo v deji je pravdou a čosi si vymyslel. A len na nás je, aby sme preskúmali, čo tým myslel… Jednou z ciest je pustiť sa do počúvanie tejto audioknihy a objaviť to. Pravdepodobne pri tom zažijete mnoho skrytých hrejivých pocitov o ktorých ešte ani netušíte. Je krásne, že takéto diela vychádzajú. Srdečne odporúčam!

 

recenze banner CS

Chcete získat kredit na nákup audioknihy? Pište recenze!

Stáčí psát ve větách, popsat své dojmy z obsahu i zpracování audioknihy – nechte se inspirovat třeba tou, kterou jsme tento měsíc vybrali. Pomáháte tím ostatním posluchačům i vydavatelům. A navíc vás můžeme vybrat a získáte tak kredit na nákup další audioknihy. A to se vyplatí 🙂

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Osobní rozvoj

5 překvapivých způsobů, jak nepřestat růst

Tohle není motivační článek o pěti krocích, díky kterým se stanete úspěšnými. Pokud jsem vás právě neztratila, věřím, že se spolu vydáme na cestu přemýšlení nad tím, jak žijeme a jak využíváme příležitosti, které přirozeně máme.

Pokračuj >
Audioknihy

Proč jsou detektivky a thrillery tak populárním žánrem

Nejsme vlastně divní, když svůj volný čas věnujeme příběhům plným vražd, krve, násilí a úzkostné atmosféře? Není to nezdravé? Nebo nám to dokonce v něčem pomáhá?
Rozhodla jsem se pustit do detektivní práce a prozkoumat tyto otázky.

Pokračuj >
Kreativita Osobní rozvoj

Kreativita: kde se bere a mohu být také kreativní?

Proč někdo chrlí jeden super nápad za druhým? Proč někdo píše fakt sexy texty? Možná jste si kvůli tomu i někdy posteskli, jaká je škoda, že také nejste takhle kreativní. Jak by vám více tvořivosti mohlo změnit osobní nebo pracovní život! Ale… co když má každý úplně stejný potenciál být kreativní?

Pokračuj >