Velký audioknižní průzkum 2018

Již pátý ročník Velkého audioknižního průzkumu je úspěšně za námi. Zúčastnilo se ho 2389 respondentů a výsledky najdete níže. Zjistíte tak třeba, při čem posloucháme nejraději a kolik lidí poslouchá v práci (nás to značně překvapilo).

 

Infografiku ve formátu PDF můžete stáhnout zde. A přehled výsledků v PDF najdete tady.

Několik zajímavých informací:

  • Více než 70 % respondentů využívá možnost poslouchat audioknihy v práci, převážně jde o práci manuální, kreativní nebo administrativní povahy.
  • Zájem o mobilní aplikace stále progresivně roste, k poslechu už je preferuje téměř polovina respondentů, od loňského roku jde o 30% nárůst.
  • Vícehlasé nezkrácené interpretace stoupají na oblíbenosti, dává jim přednost téměř 27 % posluchačů.
  • Placení kartou online je na vzestupu na úkor Internet Bankingu a jiných platebních metod, společně s karetní platbou přes PayPal tvoří celkem 69 % všech online plateb.
  • 36 % respondentů poslouchá také podcasty, přičemž statistiky se liší v rozdělení českých a slovenských posluchačů – podcasty poslouchá jen 30 % českých respondentů, kdežto slovenských posluchačů je 50 %
  • K poslechu TOP 100 bestsellerů byste potřebovali přes 51 dní.
  • Nejprodávanějším žánrem jsou nadále detektivky a thrillery, tvoří přes 35 % všech prodejů.

 

Pokud byste si výsledcích raději poslechli, pusťte si speciál našeho podcastu:

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Kreativita Osobní rozvoj

Kreativita: kde se bere a mohu být také kreativní?

Proč někdo chrlí jeden super nápad za druhým? Proč někdo píše fakt sexy texty? Možná jste si kvůli tomu i někdy posteskli, jaká je škoda, že také nejste takhle kreativní. Jak by vám více tvořivosti mohlo změnit osobní nebo pracovní život! Ale… co když má každý úplně stejný potenciál být kreativní?

Pokračuj >
co-jsem-se-o-sobe-naucila-z-testu-osobnosti-1 Osobní rozvoj

Co jsem se o sobě naučila z testu osobnosti

Test osobnosti by měl sloužit k sebepoznání, motivaci k osobnímu růstu a lepšímu pochopení našich vztahů. Jak s výsledky testu pracovat a v čem vám může být nápomocný, si přečtete v tomto článku.

Pokračuj >
Audioknihy

Jak čtení působí na emoce a v čem je to pro vás dobré

Už dlouho víme, že čtení má celou řadu benefitů. Dneska se chci podívat na to, jak zvládnou vymyšlené příběhy vyprovokovat naprosto reálnou emoční reakci − a v čem je to pro nás a vlastně pro celý svět dobré.

Pokračuj >