Velký audioknižní průzkum 2018

Již pátý ročník Velkého audioknižního průzkumu je úspěšně za námi. Zúčastnilo se ho 2389 respondentů a výsledky najdete níže. Zjistíte tak třeba, při čem posloucháme nejraději a kolik lidí poslouchá v práci (nás to značně překvapilo).

 

Infografiku ve formátu PDF můžete stáhnout zde. A přehled výsledků v PDF najdete tady.

Několik zajímavých informací:

  • Více než 70 % respondentů využívá možnost poslouchat audioknihy v práci, převážně jde o práci manuální, kreativní nebo administrativní povahy.
  • Zájem o mobilní aplikace stále progresivně roste, k poslechu už je preferuje téměř polovina respondentů, od loňského roku jde o 30% nárůst.
  • Vícehlasé nezkrácené interpretace stoupají na oblíbenosti, dává jim přednost téměř 27 % posluchačů.
  • Placení kartou online je na vzestupu na úkor Internet Bankingu a jiných platebních metod, společně s karetní platbou přes PayPal tvoří celkem 69 % všech online plateb.
  • 36 % respondentů poslouchá také podcasty, přičemž statistiky se liší v rozdělení českých a slovenských posluchačů – podcasty poslouchá jen 30 % českých respondentů, kdežto slovenských posluchačů je 50 %
  • K poslechu TOP 100 bestsellerů byste potřebovali přes 51 dní.
  • Nejprodávanějším žánrem jsou nadále detektivky a thrillery, tvoří přes 35 % všech prodejů.

 

Pokud byste si výsledcích raději poslechli, pusťte si speciál našeho podcastu:

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Business

Čtyřdenní pracovní týden v praxi – úspěch, nebo selhání?

V létě loňského roku jsme na zkoušku spustili čtyřdenní pracovní týden. A teď je čas podívat se na výsledky. Co jsme se při tomto experimentu naučili, kde jsme narazili… a fungujeme v tomto režimu dále?

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Vnitřní motivace: víte PROČ a jak se donutit k učení, i když to někdy bolí?

Pokud se chcete naučit něco nového, občas to může bolet. Abyste to brzy nevzdali a dopracovali se do zdárného cíle, potřebujete tajnou zbraň – vnitřní motivaci. Co to vůbec je a jak se k ní při učení dopracovat?

Pokračuj >
Příspěvky od hostů

Dva autoři, dvě knihy: Proč je dobré dýchat nosem a koupat se v ledové vodě? 

Byl to ten nejhorší námět na knihu, ze kterého však James Nestor udělal světový bestseller, aktuálně přeložený do 36 jazyků. Řeč je o audioknize Dech, kde americký novinář učí lidi správně dýchat. V jeho stopách se vydal i Čech Libor Mattuš, který pomáhal uvádět Nestorův bestseller na český trh a sám učí české čtenáře dechová cvičení i ledové koupele, a to mimo jiné ve své knize Chladová terapie. Začátkem září se znovu spojili a jeden vyzpovídal druhého.

Pokračuj >