Velký audioknižní průzkum 2018

Již pátý ročník Velkého audioknižního průzkumu je úspěšně za námi. Zúčastnilo se ho 2389 respondentů a výsledky najdete níže. Zjistíte tak třeba, při čem posloucháme nejraději a kolik lidí poslouchá v práci (nás to značně překvapilo).

 

Infografiku ve formátu PDF můžete stáhnout zde. A přehled výsledků v PDF najdete tady.

Několik zajímavých informací:

  • Více než 70 % respondentů využívá možnost poslouchat audioknihy v práci, převážně jde o práci manuální, kreativní nebo administrativní povahy.
  • Zájem o mobilní aplikace stále progresivně roste, k poslechu už je preferuje téměř polovina respondentů, od loňského roku jde o 30% nárůst.
  • Vícehlasé nezkrácené interpretace stoupají na oblíbenosti, dává jim přednost téměř 27 % posluchačů.
  • Placení kartou online je na vzestupu na úkor Internet Bankingu a jiných platebních metod, společně s karetní platbou přes PayPal tvoří celkem 69 % všech online plateb.
  • 36 % respondentů poslouchá také podcasty, přičemž statistiky se liší v rozdělení českých a slovenských posluchačů – podcasty poslouchá jen 30 % českých respondentů, kdežto slovenských posluchačů je 50 %
  • K poslechu TOP 100 bestsellerů byste potřebovali přes 51 dní.
  • Nejprodávanějším žánrem jsou nadále detektivky a thrillery, tvoří přes 35 % všech prodejů.

 

Pokud byste si výsledcích raději poslechli, pusťte si speciál našeho podcastu:

Sdílej článek

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Osobní rozvoj

Vnitřní motivace: víte PROČ a jak se donutit k učení, i když to někdy bolí?

Pokud se chcete naučit něco nového, občas to může bolet. Abyste to brzy nevzdali a dopracovali se do zdárného cíle, potřebujete tajnou zbraň – vnitřní motivaci. Co to vůbec je a jak se k ní při učení dopracovat?

Pokračuj >
Příspěvky od hostů

Dva autoři, dvě knihy: Proč je dobré dýchat nosem a koupat se v ledové vodě? 

Byl to ten nejhorší námět na knihu, ze kterého však James Nestor udělal světový bestseller, aktuálně přeložený do 36 jazyků. Řeč je o audioknize Dech, kde americký novinář učí lidi správně dýchat. V jeho stopách se vydal i Čech Libor Mattuš, který pomáhal uvádět Nestorův bestseller na český trh a sám učí české čtenáře dechová cvičení i ledové koupele, a to mimo jiné ve své knize Chladová terapie. Začátkem září se znovu spojili a jeden vyzpovídal druhého.

Pokračuj >
Business

Zavádíme na zkoušku 4denní pracovní týden

Rozhodli jsme se, že na zkoušku od 1.7. do 2.9.2022 budeme v Audiolibrix fungovat v režimu 4denního pracovního týdne v systému 100-80-100 – 100% mzdy za 80% času se 100% produktivitou. Uvidíme, jestli se naše očekávání naplní.

Pokračuj >