Snaží se starat o to, aby vůbec lidi věděli, že nějaký Audiolibrix existuje. Ve volném čase ale před lidmi utíká do Kosmíru nebo Ketterdamu. Hlavně se jí neptejte na Brandona Sandersona, pokud nemáte alespoň hodinu volného času. Večery nejraději tráví stalkováním Marka Mansona, Ryana Holidaye, nebo Toma Bilyeu. A často se jí zdá, že se kamarádí s Ryanem Reynoldsem a Blake Lively. Jednou snad…
Na nedávném udílení cen si vydavatelství Audiostory odneslo hned tři ceny za jeden ze svých nejnovějších počinů, Spalovače mrtvol od Ladislava Fukse.
Lukáš Hlavica získal cenu za nejlepšího interpreta. Audiokniha samotná byla oceněna jako nejlepší jednohlasá četba a nakonec si odnesla i pomyslnou třešničku na dortu v podobě ceny pro absolutního vítěze, tedy Nejlepší audioknihu (a pokud jste poslouchali 24. díl našeho podcastu Audinovinky, víte, že mezi vítězi došlo k zajímavé záměně).
Vydavatelství Audiostory nicméně není na české audioknižní scéně žádným nováčkem. Ba naopak. Bylo u samého začátku rozšiřování popularity mluveného slova.
Pokud jste četli článek o Historii audioknih (ale proč to vůbec zmiňuji jako možnost, samozřejmě, že jste ho četli), pak už víte, že Audiostory bylo založeno v roce 1991 a od té doby si ve svém portfoliu drží zejména tituly, které bychom mohli zařadit do klasické literatury.
Já jsem měla nedávno šanci sednout si s Jindřiškou Novákovou, jeho majitelkou a zakladatelkou. A zajímal mě samozřejmě systém výběru audioknih i interpretů, ale i příběh úplného začátku vydavatelství (mimochodem, úsměvný příběh s prodáváním kazet můžete slyšet ve výše zmiňovaných Audinovinkách).
Sdílej článek
Nejnovější články
5 překvapivých způsobů, jak nepřestat růst
Tohle není motivační článek o pěti krocích, díky kterým se stanete úspěšnými. Pokud jsem vás právě neztratila, věřím, že se spolu vydáme na cestu přemýšlení nad tím, jak žijeme a jak využíváme příležitosti, které přirozeně máme.
Proč jsou detektivky a thrillery tak populárním žánrem
Nejsme vlastně divní, když svůj volný čas věnujeme příběhům plným vražd, krve, násilí a úzkostné atmosféře? Není to nezdravé? Nebo nám to dokonce v něčem pomáhá?
Rozhodla jsem se pustit do detektivní práce a prozkoumat tyto otázky.
Kreativita: kde se bere a mohu být také kreativní?
Proč někdo chrlí jeden super nápad za druhým? Proč někdo píše fakt sexy texty? Možná jste si kvůli tomu i někdy posteskli, jaká je škoda, že také nejste takhle kreativní. Jak by vám více tvořivosti mohlo změnit osobní nebo pracovní život! Ale… co když má každý úplně stejný potenciál být kreativní?