Jedna věta stačí

Znáte to, často se rozhodujete na první pohled, na první poslech, dojem… A stejně tomu může být i u audioknih. Někdy si vás příběh nezíská ani po hodině a čekáte, kdy se to zlomí. Občas zlomí, občas ne.

Jsou ale i audioknihy, u kterých vás zaujme/dostane hned první věta. A ta vám stačí k tomu, abyste chtěli poslouchat zbytek. A na takové věty se přesně dnes podívám. Ať už jsou jen zajímavé, nebo dokonce ikonické.

A protože jen je číst by asi hraničilo s nudou, udělám z toho pro vás hru. Poznáte audioknihu, která takhle začíná? Schválně…

 

První věta

Nebudu pít víc než 14 skleniček alkoholu týdně.

První věta

„Jistě budeš mít radost ze zprávy, že na počátku mého podniku se nepřihodilo nic zlého.“

První věta

Bude ze mě fotr.

První věta

Kdyby mi jako dítěti v 50. letech řekli, že se můj život jednoho dne protne se životem tučňáka a že po nějakou dobu budeme společně čelit světu, vzal bych to s klidem.

První věta

Všeobecně panuje skálopevné přesvědčení, že svobodný muž, který má slušné jmění, se neobejde bez ženušky.

První věta

„Jsem v hajzlu.“

První věta

Začátek je doba, kdy je třeba pečlivě dbát o co nejpřesnější rovnováhu.

První věta

Sedí v útrobách letadla, sešněrovaná jako balík, otupělá hlukem.

První věta

Ten, jehož život se měl záhy naplnit smrtí a násilím, zloději a lupiči, se v recepci nejubožejšího hotelu ve Švédsku zasnil.

Sdílej článek

4 komentáře

 1. SaigonSan
  5. května 2017 @ 11:13

  Ahoj Petra
  Super námet na článok. Nikdy ma nenapadlo pozerať sa na to takto. A keďže som mal kredit k dobru, a už dávno ( na tvoje odporúčanie) sa chystám vypočuť si marťana. Videl som najprv film (áno, zhrešil som – ešte som vtedy nebol audiomol), počúval som ukážku (ktorá začínala rovnako), ale nevedel som, že veta „Sem v hajzlu“ je začiatok knihy. Hneď som sa nad tým pousmial a stiahol si audioknihu. Akonáhle dopočúvam Stalker/a (Kepler – J. Linna) , tak idem na Mars, ako odľahčenie od detektívok. Ďakujem za článok, len tak ďalej.
  PS: Ivan, ber si príklad ( joke 😉 )

  Reply

  • Petra Schultze
   5. května 2017 @ 15:21

   Tomáši, to jsem ráda, že ten článek funguje. Aspoň jednoho člověka jsem zase nalákala na Marťana. Moje doporučení jsou ta nejlepší! Ač s tím spousta lidí nesouhlasí… nechápu proč 😀

   Ten film máš odpuštěno, určitě to byl nátlak okolí a ne tvá vina 😀 Nehledě na to, že tam vysekali dobré pasáže a pozměnili si, co bylo potřeba. Takže audiokniha bude pořád zážitek.

   Reply

 2. SaigonSan
  5. května 2017 @ 17:09

  No tak ono z mojej skúsenosti, ak je film dobrý (a ten bol dobrý), tak predloha (kniha, e-kniha, audiokniha zvlášť) je PECKA. Tak sa na to teším. Inak ako oddychovku od detektívok si postupne chystám okrem Marťana aj Volání netvora (teraz máš radosť, že? :-D) a Dívku ve vlaku – Tu už som bol audiomol, keď to vyšlo v kinách, tak na film som ani nešáhol a zákaz má aj manželka, kým si nevypočujem knihu 😀 . Prajem pekný víkend. Tomáš.

  Reply

  • Petra Schultze
   9. května 2017 @ 06:21

   To je taky pravda, že kniha bude vždy lepší. A pokud je film super, není tam jiný směr. Z toho Volání netvora nesmírou radost mám! 🙂 Dívka ve vlaku se taky skvěle poslouchá, hodně psychologická. Každopádně filmové provedení Dívky se mi třeba líbilo víc než Marťan, takže to jsem zvědavá. Jinak chudák manželka. Ale dělám to stejně, manžel má embargo, dokud nepřečtu/neposlechnu 😀

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Business

Čtyřdenní pracovní týden v praxi – úspěch, nebo selhání?

V létě loňského roku jsme na zkoušku spustili čtyřdenní pracovní týden. A teď je čas podívat se na výsledky. Co jsme se při tomto experimentu naučili, kde jsme narazili… a fungujeme v tomto režimu dále?

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Vnitřní motivace: víte PROČ a jak se donutit k učení, i když to někdy bolí?

Pokud se chcete naučit něco nového, občas to může bolet. Abyste to brzy nevzdali a dopracovali se do zdárného cíle, potřebujete tajnou zbraň – vnitřní motivaci. Co to vůbec je a jak se k ní při učení dopracovat?

Pokračuj >
Příspěvky od hostů

Dva autoři, dvě knihy: Proč je dobré dýchat nosem a koupat se v ledové vodě? 

Byl to ten nejhorší námět na knihu, ze kterého však James Nestor udělal světový bestseller, aktuálně přeložený do 36 jazyků. Řeč je o audioknize Dech, kde americký novinář učí lidi správně dýchat. V jeho stopách se vydal i Čech Libor Mattuš, který pomáhal uvádět Nestorův bestseller na český trh a sám učí české čtenáře dechová cvičení i ledové koupele, a to mimo jiné ve své knize Chladová terapie. Začátkem září se znovu spojili a jeden vyzpovídal druhého.

Pokračuj >