Líbilo se, zkuste, proč #20

Dalších čtrnáct dní uteklo jako voda – sice se s touto frází opakuji, ale vážně…kam ten čas letí? Alespoň budou brzy Vánoce. A taky je tu další várka doporučení podobných audioknih!

Líbila se vám jedna? Tu druhou si zamilujete taky. A my vám řekneme proč. Takže pokud zoufale hledáte „něco jako…“, můžete být v klidu, v naší sérii vám doporučíme audioknihy přesně v tom stylu a vy si můžete jen v klidu vybírat. Jdeme na to.

Líbilo, zkuste, proč #20

Kraď jako umělec

Líbila se vám audiokniha Génius v nás? Stále hledáte další a novou inspiraci? Kraď jako umělec je vaší odpovědí. Pokud jste trochu kreativní, nebo chcete být, tyhle dvě audioknihy vám pomohou. Génius v nás káže, že kreativita se dá naučit – více se tak soustředí na ty z vás, kteří mají pocit, že třeba kreativní nejsou. Austin Kleon už přímo oslovuje kreativce – ale nenechte se zmást, protože ve vás dokáže vzbudit touhu být kreativní zrovna tak. Obě audioknihy pracují s reálnými příklady a jsou podány zajímavou formou. Obě si kladou za úkol vás motivovat a podat vám informace, které byste si přáli vědět – a možná to ani nevíte. Pokud jste si tedy poslechli audioknihu Génius v nás, Kraď jako umělec vůbec nebude krokem vedle, ba naopak. Bude to pro vás trefa do černého, v tom mi věřte.

Svět podle Garpa

Tady přichází takové dost troufalé přirovnání, ale dovolte mi to vysvětlit. Já tvrdím, že pokud máte rádi příběhy populárního vojáka Švejka, měli byste dát šanci příběhu neméně (a snad i více) populárnímu Garpovi.  Proč? V obou případech jde o specifický styl humoru, který neradno srovnávat – každý má své a už jen díky tomu, jak se obě audioknihy vymykají, je tu důvod je doporučit. Navíc ač jsou ve své podstatě formou humorné, mají obě mnohem hlubší poslání a obě vás donutí přemýšlet – ať už to bude nad rozporuplností postav nebo uvěřitelností popisovaného děje (případně můžete rozmýšlet na dobou, v níž se odehrávají, nebo nad samotným poselstvím). Obě mají zajímavé hlavní hrdiny, které si zamilujete i přes jejich nedostatky. A nakonec jsou obě takovou už tradiční součástí literárního kánonu a měli byste jim dát šanci už jen proto, že ovlivnily spoustu autorů, kteří s nimi třeba vyrůstali. Máte-li tedy rádi Švejka, zkuste si poslechnout i Svět podle Garpa a třeba tam taky najdete spoustu podobností. Minimálně se budete skvěle bavit!

Sdílej článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Business

Čtyřdenní pracovní týden v praxi – úspěch, nebo selhání?

V létě loňského roku jsme na zkoušku spustili čtyřdenní pracovní týden. A teď je čas podívat se na výsledky. Co jsme se při tomto experimentu naučili, kde jsme narazili… a fungujeme v tomto režimu dále?

Pokračuj >
Osobní rozvoj

Vnitřní motivace: víte PROČ a jak se donutit k učení, i když to někdy bolí?

Pokud se chcete naučit něco nového, občas to může bolet. Abyste to brzy nevzdali a dopracovali se do zdárného cíle, potřebujete tajnou zbraň – vnitřní motivaci. Co to vůbec je a jak se k ní při učení dopracovat?

Pokračuj >
Příspěvky od hostů

Dva autoři, dvě knihy: Proč je dobré dýchat nosem a koupat se v ledové vodě? 

Byl to ten nejhorší námět na knihu, ze kterého však James Nestor udělal světový bestseller, aktuálně přeložený do 36 jazyků. Řeč je o audioknize Dech, kde americký novinář učí lidi správně dýchat. V jeho stopách se vydal i Čech Libor Mattuš, který pomáhal uvádět Nestorův bestseller na český trh a sám učí české čtenáře dechová cvičení i ledové koupele, a to mimo jiné ve své knize Chladová terapie. Začátkem září se znovu spojili a jeden vyzpovídal druhého.

Pokračuj >